Середа, 31 травня 2017 15:55

Відповіді на відкриті листи «Урядовому кур’єру» підприємства транспортного машинобудування поки не отримали

30 травня 2017 в газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий кур’єр» під рубрикою «Точка зору» вийшла стаття «Не ріжте курку, яка несе золоті яйця». Вона є полемічним продовженням теми, порушеної в статті «Коли конкурент наступає на п’яти», яка вийшла в тому ж виданні 16 травня під рубрикою «Актуально». І з’явилася не з ініціативи редакції, як перша, а на вимогу Національного комітету з промислового розвитку, трудових колективів заводів транспортного машинобудування - КВБЗ, Дніпровагонмашу, Маріупольського «Азовмашу».

Ви помітили різницю в рубриках? Неправдива стаття від 16 травня - під рубрикою «Актуально». Значить, актуально для всіх, в тому числі і для редакції «Урядового кур’єра». А стаття від 30 травня під рубрикою «Точка зору». Чи означає це, що редакція не поділяє позицію авторів і подає тільки їх точку зору?

За ці два тижні, що розділяють вихід статей, відбулися зустрічі членів Національного комітету, експертної комісії Кабінету Міністрів і її робочої групи, а також представників Крюківського вагонобудівного заводу в редакції «Урядового кур’єра». Редакція газети отримала три відкриті листи від вищеназваних підприємств. Тоді ж, головний редактор Сергій Брага дав слово представникам КВБЗ, що буде стаття Національного комітету, яка розставить крапки над «І» і буде коментар власкора газети Станіслава Прокопчука з приводу недостовірної інформації, що прозвучала в його статті.

Про це ми детально розповідали читачам сайту. Судячи з високої відвідуваністі матеріалів, інформація зацікавила широкі кола громадськості.

Але повернемося до газети за 30 травня. Автори статті «Не ріжте курку, яка несе золоті яйця» - виконавчий директор Національного комітету з промислового розвитку, народний депутат України Анатолій Гіршфельд, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах, голова ради підприємців при Кабінеті Міністрів Леонід Козаченко, голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник , голови профспілок працівників машинобудування і металообробки Анатолій Таранчук, а також машинобудівників та приладобудівників Анатолій Кубраченко ставлять ряд гострих питань, які потребують негайного вирішення. Зокрема про долю вітчизняного транспортного машинобудування, яке в своїй країні стало пасинком, незважаючи на величезний технічний і виробничий потенціал, гостру потребу в рухомому складі, відповідні рішення уряду по його закупівлі. Уже не тільки трудові колективи машинобудівних підприємств, а й керівники на найвищому державному рівні стурбовані цією темою, яка несе загрозу національній безпеці.

Але в статті немає відповіді на питання трудових колективів, висловлених ними у відкритих листах. Вона не пов’язана зі зверненням робітників, профспілкових активістів. Тому на КВБЗ та інших машинобудівних підприємствах продовжують очікувати, що головний редактор Сергій Брага стримає своє слово, виконає обіцяне і надрукує коментарі по недостовірної статті Станіслава Прокопчука. Але поки що їх немає. Мабуть, у редакції поки що не вистачає мужності публічно визнати свої помилки і вибачитися перед трудовими колективами, честь і гідність яких були порушені в публікації від 16 травня. Не відчувається, що редакція шкодує про неприпустимі випади в сторону українського машинобудування і нанесені йому збитки на торговому ринку.

Стаття «Не ріжте курку, яка несе золоті яйця» є спробою дотримати проголошену самою ж газетою позицію вислухати всі сторони, а не одну - Укрзалізницю. Подати повну, а не однобоку і перекручену інформацію, як було досі. Чи вдалося це газеті? Судіть самі.

Віталій Лисенко, зварювальник, переможець міжнародних конкурсів зварників, Віталій Хилобоченко, голова профспілкового комітету, Олег Шкабров, начальник проектно-конструкторського управління, лауреат Державної премії України, Олексій Нестеренко, робітник, заслужений машинобудівник України та їх колеги - всього 25 чоловік, які за дорученням трудового колективу підписали відкритого листа в «Урядовий кур’єр» з приводу статті «Коли конкурент наступає на п’яти».

Посилання на попередні матеріали:

Відкритий лист трудового колективу ПАТ «КВБЗ»

Лікнеп для «Урядового кур'єра» від трудових колективів транспортного машинобудування

Повна версія статті «Не ріжте курку, что Несе золоті яйця» на нашому сайті

Прочитано 1037 разів