Понеділок, 22 травня 2017 10:51

Перший «Тарпан» став на капітальний ремонт на КВБЗ

На Крюківському вагонобудівному заводі розпочали перший капітальний ремонт вітчизняного міжрегіонального швидкісного двосистемного електропоїзда ЕКр1-001 «Тарпан».

Залізницями України він вже проїхав понад мільйон кілометрів, перевіз сотні тисяч пасажирів. З Києва до Львова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, Запоріжжя і назад (на його рахунку навіть вояж до польського Пшемисля) – наш витривалий і швидкий залізний «кінь» за час експлуатації не один раз успішно оббігав всю країну, довівши, що в Україні теж можуть випускати конкурентоспроможний високотехнологічний продукт, швидкісний і комфортний електропоїзд, який не поступається міжнародним аналогам.
Отже, на одометрі першого «Тарпана» – 1,080 тис. км. Тому, згідно з технічними умовами УЗ, він повинен пройти капітальний ремонт, без огляду на те, що виглядає і «почуває» себе наш поїзд себе цілком пристойно. Та безпека пасажирів у пріоритеті, тому правило: після кожного мільйону кілометрів пробігу – черговий капітальний ремонт, виконується неухильно.
Для КВБЗ це теж новий досвід, такий ремонт електропоїздів ми ще не проводили. Минулого року на нашому підприємстві успішно провели планові регламентні роботи в рамках поточного ремонту (ТР-3) вітчизняних електропоїздів ЕКр1-001 і ЕКр1-002. Всі інші види ремонту: технічне обслуговування ТО-1, ТО-3 та поточні ремонти ТР-1 і ТР-2 проводили фахівці відділу технічного сервісу ПАТ «КВБЗ» на території УЗШК.
 
ЕКр1-001 прибув на Крюківський вагонобудівний просто з маршруту. На заводському полігоні, фахівці ПАТ «КВБЗ» спільно з представником Української залізничної швидкісної компанії (УЗШК) провели ретельний огляд стану поїзда і склали відомість, з переліком вузлів і деталей, що підлягають заміні.
Члени приймальної комісії одностайно відзначили, що навіть після такої тривалої експлуатації стан поїзда, в тому числі і технічний, задовільний. Усі його системи функціонують нормально, та й крісла в салонах, тамбури, туалети – загалом в порядку, без сильних пошкоджень. Видно, що УЗШК слідкує за станом і дбайливо експлуатує швидкісний рухомий склад, а вандалам, мабуть, квитки в швидкісному поїзді не по кишені.
Однак плановій ревізії під час КР-1 підлягає все обладнання. Основний обсяг робіт – ремонт та відновлення ходових частин. Проведуть перевірку, необхідний ремонт і обслуговування системи кондиціонування; діагностику технічного стану та ремонт електрообладнання поїзда, органів керування, інтер'єрів салонів, туалетів, контрольно-вимірювальних приладів, тягового електрообладнання. Що стосується кузовів вагонів, то за планом буде відновлено близько половини їх лакофарбового покриття.
Основний обсяг ремонтних робіт виконуватимуть працівники корпусу пасажирського вагонобудування та півскатно-візкового цеху, але задіяні в них будуть практично всі підрозділи КВБЗ. Співвиконавцями ремонту виступають і наші давні партнери НВП «Хартрон-Експрес», ПАТ «Завод «Екватор», ПАТ «Укрелектроапарат» та інші.
Головний конструктор моторвагонного пасажирського рухомого складу нашого підприємства Олексій Гречкін зазначає, що основна мета проведення капітального ремонту електропоїзда – це привести всі його системи практично до первісного (як до експлуатації) технічного стану. Це забезпечить нашому електропоїзду можливість без проблем пробігти наступний мільйон кілометрів.
Прочитано 1389 разів