П'ятниця, 18 листопада 2016 15:28

Про тарифи, арифметику та добросусідство

Днями місцеві засоби масової інформації, посилаючись на заступника директора КП «Теплоенерго» Ігоря Тищенка, поширили інформацію, що тепло, яке підприємство купляє для населення у ТЕЦ ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», з 1 жовтня 2016 року подорожчало на 17%. Ця інформація, м’яко кажучи, неточна, неправдива.

Установлювати і затверджувати тарифи на електричну й теплову енергію, що виробляють ТЕЦ, ТЕС, АЕС та установки з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, - це прерогатива Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг - НКРЕКП.

Час від часу Комісія, опираючись на чинну ціну газу коригує тарифи на виробництво теплової енергії. Згідно з Постановою НКРЕКП №3093 від 24 грудня 2015 року та внесеними до неї 28 квітня 2016 року (Постанова НКРЕКП №668) змінами, ПАТ «КВБЗ» встановлено тарифи на виробництво та надання населенню послуг з опалення та гарячого водопостачання 870,16 грн за 1 Гкал (без ПДВ). Цей тариф чинний і на сьогоднішній день.

У Постанові НКРЕКП №1706 від 29 вересня 2016 року, яку називають журналісти, зазначено: «Установити ПАТ «КВБЗ» тарифи на виробництво теплової енергії, що використовується іншими споживачами – 917,31 за 1 Гкал (без ПДВ)». Тобто тариф для населення без змін. Що стосується відсотків: тариф для інших споживачів збільшився на 5,4%.

Для чого поширюється неточна, неправдива інформація, кому це потрібно, хіба міській громаді? Чи хтось мав на меті викликати суспільне обурення й невдоволення?

У галузі теплозабезпечення Кременчука й так вистачає проблем, які необхідно порушувати й розв’язувати негайно. До того ж робити це потрібно на державному рівні, а не відволікати від них людей. Так, сьогодні для підтримки населення впроваджено систему надання пільг і субсидій, розстрочку платежів – це, звісно, справа добра. Держава, надаючи їх громадянам, гарантувала виробникам теплової енергії та постачальникам комунальних послуг їх відшкодування. Цього року кількість адресатів субсидій значно зросла, а кошти на відшкодування в бюджет 2016 року на це не закладено. Наприклад, у жовтні нарахована до відшкодування сума для міста склала 9,4 млн грн, а надійшло з бюджету тільки 6,4 млн грн. У цілому це спричиняє своєрідну ланцюгову реакцію: «Теплоенерго» недоотримало кошти з бюджету за опалення й гарячу воду, ТЕЦ КВБЗ недоотримало від «Теплоенерго» за теплоносій, «Кременчукгаз» недоотримав від КВБЗ понад 600 тисяч гривень за транспортування газу.

КВБЗ – підприємство, що зробило і робить значний внесок у розвиток міста. Навіть такі спірні ситуації, як заборгованість «Теплоенерго» за тепло (на сьогодні близько 27 млн грн), прагне розв’язати їх без з’ясування в судах, шукає компромісні варіанти. Адже ми всі живемо в одному місті й маємо працювати на благо його громади.

На жаль, напевно, так не думають у ПАТ «Кременчукгаз», що 3 листопада без будь-яких попереджень і досудового врегулювання питання (графік розстрочення платежів та ін.) подало позов до суду на ПАТ «КВБЗ» з вимогою заплатити борг та штрафні санкції на суму більше 1млн грн. Українці з їх традиціями добросусідства так не чинять. Бо тепер, якщо комунальне підприємство невчасно розрахується за спожите тепло, КВБЗ теж змушений буде позиватися. Про це, а також про необхідність прискорення процесу будівництва на Раківці комунальних котелень іде мова у низці листів голови правління ПАТ «КВБЗ» Анатолія Шабали до міського голови Віталія Малецького.

Ось така непроста ситуація, розв’язання якої у більшості залежить від прагнення всіх зацікавлених сторін знайти компроміс, поважати одна одну, мешканців міста.

Олег Константинов, головний енергетик ПАТ «КВБЗ».

Прочитано 678 разів