Середа, 26 жовтня 2016 15:52

Нові прибиральні машини від КВБЗ для Кременчука та інших міст (відео)

Крюківський вагонобудівний завод візьме участь в XIV Міжнародній спеціалізованій виставці «Комунтех 2016», за якою закріпилася репутація найавторитетнішого галузевого заходу для всіх учасників житлово-комунальної сфери. Виставка відбудеться 8-10 листопада 2016 року в Києві, у Міжнародному виставковому центрі. Крюківські вагонобудівники презентуватимуть на ній підмітально-прибиральну машину КВБЗ-4002 «Чистий шлях».

Підмітально-прибиральна машина, яку буксирує самоскид, призначена для змітання, підбирання сміття і прямого його завантаження до кузова самоскида. Вона може працювати як на великих транспортних магістралях, так і на міських вулицях. Ця машина може прибирати злежаний протягом зими пісок, асфальт після фрезерування, щебінь після дорожніх робіт, сміття після масових заходів. Забезпечує безперервність збирання під час роботи з кількома самоскидами.

У нової машини регульована ширина підмітання – 2,5-3 метри за допомогою двох бічних і однієї задньої щітки. Вона може працювати на швидкості від 0,5 до 25 кілометрів на годину. Має гідравлічну систему для приводу всіх робочих елементів, систему зрошення із запасом води 500 літрів. Конструктори КВБЗ подбали про підсилення і надійність усіх робочих елементів.

Після завершення виставки підмітально-прибиральна машина КВБЗ-4002 «Чистий шлях» почне працювати у міському комунальному господарстві Кременчука. Тому, що саме Крюківський вагонобудівний завод виграв тендер на постачання двох різних за конструкцією дорожніх прибиральних машин для рідного міста. І не дивно. Адже КВБЗ запропонував дві унікальні машини за прийнятною ціною.

Друга – це вакуумно-підмітальна машина КВБЗ-4001. Або, інакше кажучи, «пилосос». Якщо підмітально-прибиральна машина КВБЗ-4002 «Чистий шлях» уже готова, то вакуумно-підмітальна машина КВБЗ-4001 – у процесі складання. Згідно з угодою, її буде поставлено споживачеві дещо пізніше.

Вакуумно-підмітальна машина КВБЗ-4001 базується на шасі КрАЗ (в перспективі це може бути МАЗ або інші автомобілі). Вона має систему щіток, підбирач, кузов із бункером для сміття та баком для води об'ємом 2300 літрів, пристрій для виносного засмоктування.

Роботу обладнання забезпечують гідравлічні насоси, приводи, трубопроводи, гідромотори та гідроциліндри. У бункері з нержавіючої сталі уміщається 6,5 кубічних метрів (до 8 тонн) сміття.

Машина за бажанням замовника може бути оснащена додатковим обладнанням:

- системою миття високого тиску;

- пристроєм ручного миття з пістолетом та шлангом;

- переднім дорожньо-миючим пристроєм;

- виносним вакуумним пристроєм (рукавом) довжиною 4 метри;

- сніговим відвалом із елементами кріплення і управління.

Тобто діапазон її можливостей і функцій дуже широкий. У теплу пору року – очищення вулиць і магістралей від пилу і сміття, зрошування. Взимку – від снігу.

Це дуже короткий, ознайомлювальний опис. Але навіть не фахівцям зрозуміло, наскільки розумна і сучасна дорожня техніка приходить у комунальне господарство Кременчука і незабаром з'явиться на міських вулицях. І містяни зможуть оцінити високу продуктивність, відносну малошумність і величезну корисність цих машин.

Локалізація виробництва досягає 80 відсотків. Тобто робочі місця, податки і самі машини – усе у місті. Віриться, що в недалекому майбутньому, – і в інших містах України.

Залишається тільки додати, що за роки незалежності, мабуть, жодне машинобудівне підприємство України не створило і не поставило на виробництво стільки нових зразків наукомісткої машинобудівної продукції, рейкової і дорожньої техніки для різних галузей, як КВБЗ. Нові машини для прибирання – гідне поповнення цієї лінійки.

 

Прочитано 1900 разів