Вівторок, 02 червня 2015 10:41

Кременчук відзначив 105-річчя з дня народження Івана Приходька (відео)

Щорічно наприкінці травня Кременчук і його жителі віддають данину пам'яті  почесному громадянину нашого міста Івану Митрофановичу Приходьку. 105 років минуло з того дня, як в 1910 році в багатодітній сім'ї робітника соляного рудника на Донбасі народився син Іван.

Він виріс, здобув освіту, пройшов непростими і нелегкими дорогами життя. Працював на Ленінградському заводі № 174, де створювали перші радянські танки. У роки Великої Вітчизняної був евакуйований в Омськ, будував цехи для випуску Т-34.


З 1947 року доля Івана Митрофановича і його сім'ї нерозривно пов'язана з Кременчуком. Тринадцять років він очолював Крюківський вагонобудівний, шістнадцять років віддано Кременчуцькому автомобільному заводу. Ці два найбільших машинобудівних підприємства України були відроджені, запрацювали на повну потужність завдяки його організаторському таланту і самовідданості. Вони і сьогодні залишаються сучасними, конкурентними на світовому ринку підприємствами.

Іван Митрофанович був за освітою інженером-електриком, за покликанням —  будівельником. Масштабність зробленого цією людиною вражає. Побудовані корпуси виробничих цехів, побутові комплекси, енергетичні потужності, передані людям цілі житлові мікрорайони з багатоповерхових будинків, дитячі садки та ясла, піонерські табори і пансіонати, школи, технікуми, інститути, лікарні та поліклініки, парки і стадіони. Плюс освоєння випуску нових видів продукції, створення нових галузей машинобудування.

Важко навіть уявити собі, як можна було зробити так багато і як все це могло вміститися в одне людське життя. Думається, буде справедливим стверджувати, що для Кременчука та його мешканців за всю історію міста так багато не зробив жоден інший керівник.

Життя Івана Приходька - це такий яскравий приклад служіння людям і справі, що ні роки, ні політичні та державні зміни не можуть затьмарити або применшити його заслуги. Звання Героя Соціалістичної Праці, почесного громадянина Кременчука, те, що його ім'ям названо одну з вулиць міста, барельєфи і пам'ятні дошки на підприємствах, які він очолював, - лише мала частина вдячності нащадків.


За традицією 29 травня, у день народження Івана Митрофановича, покладено квіти до барельєфа по вулиці Івана Приходька, на його могилі, до меморіальної дошки на КрАЗі, відбувся мітинг-спогад біля меморіальної дошки на Крюківському вагонобудівному заводі.

Ветерани КВБЗ присвятили пам'яті Івана Приходька одну зі своїх зустрічей, вийшли сюжети на ТРК «Лтава», «Візит», матеріали в корпоративних газетах КВБЗ і КрАЗу. Сторінки життя Івана Митрофановича продовжують надихати наших сучасників на створення книг, фільмів, картин. У цьому році створив і передав музею портрет Івана Приходька художник Сергій Литвишко. Пам'ятати і бути вдячними, вчитися і брати приклад патріотизму - це потрібно нам, тим, хто нині живе в Кременчуці.

Сюжет про Івана Митрофановича Приходька кременчуцької телекомпанії "ВІЗИТ" (автор Анна Плаксій)

 

Прочитано 1854 разів