Середа, 18 серпня 2021 11:27

Депутати підтримали запит Олександра Нікіфорова щодо погашення боргів за тепло і підготовку до опалювального сезону на Раківці

Nikiforov

Nikiforov
Депутат Кременчуцької міської ради, директор із персоналу, соціальних питань і режиму ПАТ «КВБЗ» Олександр Нікіфоров виступив сьогодні, 18 серпня 2021 року, на сесії міської ради з депутатським запитом. Звертаючись до міського голови, колег-депутатів, громадськості міста, він зокрема сказав: «Незабаром – початок нового опалювального сезону 2021-2022. Протягом попередніх місяців 2021 року з трибуни міської ради неодноразово в запитах, зверненнях порушувалося питання погашення заборгованості КП «Теплоенерго» перед ПАТ «КВБЗ» за постачання теплоносія на мікрорайон Раківка.

Однак борг за постачання тепла і гарячої води перед ПАТ «КВБЗ» залишається стабільно багатомільйонним і має тенденцію до щомісячного зростання. Тобто – Крюківський вагонобудівний завод надавав опалення та гарячу воду мешканцям Раківки за власні кошти.

З початку 2021 року керівники ПАТ «КВБЗ» ініціювали і провели низку зустрічей з очільниками міста, керівниками УЖКГ та КП «Теплоенерго». Тема переговорів – повернення боргів. Домовилися, що КП «Теплоенерго» зобов’язується щомісячно, починаючи з травня, повертати підприємству не менш ніж 4 млн грн. За чотири місяці, що минули, борг мав би зменшитися на 16 млн. Фактично ж на сьогодні повернуто 4,1 млн грн. Лише четвертина від обіцяного!

Багатомільйонний постійний борг за надане тепло негативно відображається на виконанні фінансово-економічних показників КВБЗ, вимиваються обігові кошти, відчувається дефіцит фонду оплати праці.

За результатами першого кварталу поточного року, в зв’язку з падінням обсягів виробництва та пандемією COVID-19, завод має 166 млн грн збитків і неповернений борг за тепло. Станом на 12 серпня 2021 року заборгованість КП «Теплоенерго» перед ПАТ «КВБЗ» складає 37 млн 182 тис. грн”.

Далі Олександр Нікіфоров розповів про проблеми, які має КВБЗ через таку багатомільйонну дебіторську заборгованість. Підприємство не може в повному обсязі розрахуватися з компанією «Нафтогаз України». Завод має борг 37 млн 179 тис. грн та сплачені штрафні санкції НАК «Нафтогаз України» в розмірі 1,3 млн грн. Перевиставлені КП «Теплоенерго» в порядку регресу штрафні санкції в розмірі 1 млн грн залишаються непогашеними. Так само з 2018 року непогашені виконавчі провадження на суму майже 8,5 млн грн.

Тож місто не просто не повертає наявну заборгованість, а своєю поведінкою збільшує збитки ПАТ «КВБЗ». Хоча міська влада неодноразово зазначала, що на початок опалювального сезону заборгованість перед ПАТ «КВБЗ» складатиме не більше 10-20 млн грн та погашатиметься в узгоджених обсягах.

Коли на вулиці ще спекотно, то може здатися, що холоди й морози не настануть ніколи. І все само собою владнається. Але ж це не так. І на цьому акцентував увагу депутат міської ради: «Тривожить те, що новий опалювальний сезон на Раківці може не початися за наявності таких боргів.

По-перше, потрібно 9 млн грн, щоб відремонтувати котли й підготувати їх до зими. У заводу таких додаткових вільних коштів немає.

По-друге, нова котельня буде не раніше ніж через три роки. По-третє, «Нафтогаз України» переходить із післяоплати за газ на передоплату».

Олександр Нікіфоров просив міського голову та міську владу дуже уважно поставитися до цього питання, бо до точки неповернення вже недалеко. Для початку опалювального сезону 2021-2022 років ПАТ «КВБЗ» має встигнути відремонтувати котельне обладнання, для цього - отримати вищевказані кошти.

Місто виділяє значні асигнування на асфальтування, висаджування дерев, кущів та квітів. Це добре, але ж треба визначитися з пріоритетами. Коли на кілька дерев чи клумб буде менше, то від цього катастрофи не станеться. А коли цілий мікрорайон не отримає тепла, то таки трапиться. Міська влада має діяти виважено й відповідально!

«Необхідно якнайшвидше почати повернення боргів у обумовленому обсязі. Якщо цього не станеться, не виключені знищення системи опалення у великому мікрорайоні з багатоквартирними будинками та соціальний вибух, масове невдоволення населення, акції. Цього допустити не можна», - резюмував Олександр Нікіфоров.

Депутати підтримали його запит.

Прочитано 319 разів