Субота, 14 серпня 2021 17:31

Виготовлення 100 пасажирських вагонів на КВБЗ на контролі у міністра інфраструктури України Олександра Кубракова

PKU pr

PKU pr

У суботу, 14 серпня, на Крюківському вагонобудівному заводі приймали гостей. До Кременчука з робочим візитом прибув міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. У складі делегації також були в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, в.о. члена правління компанії Олександр Перцовський, заступник міністра фінансів України Олександр Кава, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, міський голова Кременчука Віталій Малецький та інші офіційні особи. Їх зустріли керівники ПАТ «КВБЗ» на чолі з головою наглядової ради Володимиром Приходьком, головою правління Максимом Крамаренком.

Недарма в народі кажуть: краще один раз побачити ніж сто разів почути. Тож відразу всі попрямували до підрозділів підприємства. І переконалися в тому, що на КВБЗ повним ходом триває виконання важливого державного замовлення. Уже 25 кузовів пасажирських вагонів знаходяться на різних стадіях технологічного процесу, 18 кузовів пройшли етап зварювальних робіт, 8 з них – пофарбовані. На стадії складання вже тридцятий візок. Планується, що перші два вагони зі 100, а також дизель-поїзд ДПКр-3 будуть представлені на виставці у Києві на святкуванні 30 річниці Незалежності України.

Та про все за порядком. Спершу відвідали проєктно-конструкторське управління, де народжуються ідеї, набувають інтелектуального втілення в кресленнях і розрахунках. Начальник управління Олег Шкабров пояснив, як крок за кроком створюються нові вагони та поїзди за допомогою сучасних інженерних програм, а також акцентував увагу гостей, що розробки крюківських вагонобудівників мають низку переваг. Це екологічність, інклюзивність, пасажиромісткість та інші важливі аспекти.

PKU2

PKU2

v KPU s golovoy

v KPU s golovoy

Максим Крамаренко додав, що ще в 2004 році на КВБЗ створено вагони на візках із пневмопідвішуванням, з гладкою обшивкою, можливістю регулювання температури в кожному купе, з більш широкими спальними полицями та іншими новаціями. Ще 17 років тому вітчизняні вагонобудівники могли постачати вагони, сучасніші за ті, що УЗ замовила зараз.

spilk

spilk

 Делегація оглянула заготівельне виробництво у складально-зварювальному корпусі, де за допомогою верстатів із числовим програмним керуванням інженерні ідеї матеріалізуються в елементи майбутніх вагонів та поїздів. Складання ходових частин транспорту соціального призначення у півскатно-візковому цеху, лінія виготовлення кузовів пасажирських вагонів і дизель-поїздів ДПКр-3 у корпусі пасажирського вагонобудування завжди викликають захоплення рівнем інженерної думки та вмінням робітників. Не став винятком і цей візит.

gelezo

gelezo

SZK

SZK

Міністр інфраструктури та керівники, котрі його супроводжували, оглянули випробувальну базу КВБЗ: випробувальний центр та полігон, на якому вагонобудівники тестують нову техніку.

bilia dumpkara

bilia dumpkara

А потім - незабутні хвилини у кабіні машиніста дизель-поїзда. Максим Крамаренко нагадав: КВБЗ виготовив дизель-поїзди на замовлення УЗ та згідно з дорученням Президента України Володимира Зеленського від 6 березня 2020 року. «Віримо, що цей візит стане поштовхом для їх успішної реалізації. Відтак пасажири отримають достойне транспортне обслуговування, а Укрзалізниця виконає доручення глави держави», - сказав він міністру та в.о. голови правління УЗ.

dpkr3 station

dpkr3 station

in kabina

in kabina

vagon new

vagon new

Міністр не поспішав, він хотів побачити якомога більше. Тож побували й у корпусі вантажного вагонобудування, потужності якого через брак замовлень практично простоюють. Хоча КВБЗ може виготовляти і виготовляв у кращі часи 12 тисяч вантажних вагонів на рік.

Біля новеньких дизель-поїздів ДПКр-3, виготовлених на замовлення Укрзалізниці, пройшли всі випробування і чекають відправлення, відбувся брифінг. На ньому журналісти телеканалів «Україна 24», «IСTV» та інших ЗМІ мали змогу отримати відповіді на свої запитання.

press vse

press vse

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зокрема зазначив:

- Крюківський вагонобудівний завод давно не отримував державних замовлень на пасажирські вагони. Нарешті маємо контракт на 100 спальних вагонів за бюджетні кошти й авансовий платіж. Ми побачили, як відбувається складання першої партії вагонів. Тож сподіваємося, що умови договору між КВБЗ і Укрзалізницею будуть дотримані.

Kubrakov

Kubrakov

Ми готові рухатися вперед, оновлювати рухомий склад активніше. І для цього маємо всі необхідні передумови: є підтримка з боку держави, є проєкт «Велике будівництво», який буде запроваджений і в залізничній галузі. Ми прагнемо пришвидшити темп його реалізації і сподіваємося, що Крюківський вагонобудівний завод зможе його підтримати. Але світ не стоїть на місці, тож бажаємо бачити нові моделі спальних вагонів, зокрема капсульних, денних потягів тощо.

В. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін теж поділився враженнями:

- Двадцять літ тому, 2001 року, Крюківський вагонобудівний завод виготовив перший пасажирський вагон – до 10-ліття Незалежності України. Зараз відзначаємо 30-річчя. До цієї дати КВБЗ готовий поставити перші два вагони із замовленої сотні і презентувати їх на святковій виставці у Києві 27 серпня. Це дуже символічно. Віримо, що замовлення на постачання вагонів буде виконано вчасно.

Голова правління КВБЗ Максим Крамаренко відповів:

- Виготовлення 100 пасажирських вагонів на КВБЗ розпочали одразу після отримання авансового платежу кілька тижнів тому. Згідно з умовами контракту, через шість місяців маємо поставити Укрзалізниці 10 вагонів. Решту – протягом року з дня першого платежу. Щоб встигнути у встановлені строки, організували роботу за подовженим графіком. Працюємо з постачальниками комплектуючих, щоб вони теж пришвидшилися.

Усі вагони оснащуватимуться системами кондиціонування, в кожному купе передбачено розетки для гаджетів та інші елементи для зручності пасажирів, 37 вагонів будуть обладнані для перевезення пасажирів з особливими потребами.

new vagon

new vagon

2 vagoni

2 vagoni

Ми готові реалізовувати вимоги й побажання замовників, готові до нових викликів і постачання найновішої й найсучаснішої техніки. Тож сподіваємося на велике будівництво в транспортній галузі.

Підсумок цього важливого дня Олександр Кубраков підбив на своїй сторінці у Фейсбуці: « Історія нової української залізниці може початися у Крюкові. Крюківський вагонобудівний завод – один із гігантів галузі, який було успішно приватизовано та збережено всупереч усім викликам. Таке виробництво здатне жити і розвиватися тільки за умов сталого попиту і хоча б середньострокового планування. Ми взяли на себе зобов’язання запустити щонайменше 3-річне планування державного замовлення для оновлення парку вагонів та локомотивів».

Прочитано 1376 разів