Понеділок, 09 серпня 2021 08:07

Вагон-думпкар від крюківських вагонобудівників отримав путівку в життя

dumpkar prrr

dumpkar prrr
5 серпня Крюківський вагонобудівний завод отримав високу оцінку двох своїх нових розробок – вагона-самоскида (думпкара) моделі 33-7141 та тривісного візка моделі 18-7142. Її дала міжвідомча комісія минулого четверга під час роботи на нашому підприємстві.

Розглянувши пакет технічної документації, результати експертиз, протоколи попередніх випробувань дослідних зразків виробів, проведених акредитованим випробувальним центром продукції вагонобудування та ливарного виробництва для вагонобудування – ДП «УкрНДІВ», члени приймальної комісії підписали відповідні акти. У них зазначено, що дослідні вагон-самоскид і тривісний візок приймальні випробування витримали.

ogliad

ogliad

ogliad2

ogliad2

Тож прийнято рішення визнати, що ПАТ «КВБЗ» готове до їх виробництва, конструкторській та технологічній документації на обидва вироби – присвоїти літеру «О1» й рекомендувати до виготовлення установчу партію думпкарів мод. 33-7141 кількістю 1000 одиниць та 2000 візків тривісних мод.18-7142. Згідно з висновком комісії, КВБЗ зможе реалізувати дослідний зразок вагона-самоскида на тривісних візках одразу після його сертифікації.

Ідея розробити вагон-самоскид виникла на підприємстві невипадково. Падіння попиту на універсальний та спеціалізований рухомий склад, на створенні яких спеціалізується наш завод, спонукало шукати нові теми, які б дозволили завантажити вагонобудівників роботою. Вивчення попиту на ринку залізничного транспорту виявило, що одним із вагонів, який має широке застосування в гірничо-металургійній та вугільній промисловостях, є шестивісний вагон-думпкар. Він призначений для перевезення з кар’єрів промисловими шляхами скришених скельних порід, руди та інших сипких і шматкових вантажів та механізованого розвантаження на відвалах або дробильних установках відкритих гірських розробок.

dumpkar2

dumpkar2

Думкар КВБЗ має збільшені до 115 т вантажопідйомність і до 55 м куб. об’єм кузова. Він призначений для експлуатації на коліях промислових підприємств у завантаженому стані зі швидкістю не більше 40 км/год. Допускається також пересування у порожньому стані магістральними залізницями колії 1520 мм до місця експлуатації або ремонту зі швидкістю не більше 90 км/год як вантаж на власних осях за наявності відповідних дозвільних документів на транспортування.

Тривісні візки мод. 18-7142, на які встановлено вагон-думпкар, є різновидом візків із рамою нежорсткого типу. Основні його елементи це чотири бічні рами, дві надресорні та одна шкворнева балки. Візок такої конструкції має центральне підвішування та клинові фрикційні гасники коливань.

Вітаємо колектив розробників на чолі з головним конструктором вантажного вагонобудування Євгеном Можейком і його заступниками Олександром Покотилом та Віктором Морокою з визнанням їхньої роботи. Бажаємо новій розробці великого попиту і довгої та витривалої експлуатації.

usi bilia dumpkara

usi bilia dumpkara

Прочитано 849 разів