Середа, 04 листопада 2020 13:00

Вартові якості відзначають 90-річчя управління

превью333333

превью333333
5 листопада 90-річний ювілей відзначає колектив управління якістю продукції. Його історія бере свій початок у далекому 1930 році. У той період у державі відбувався стрімкий розвиток промисловості. Нарощував обсяги виробництва вагонів і Крюківський вагонобудівний завод. Особливого значення набули питання підвищення продуктивності праці та інтенсифікації виробництва. Потрібен був новий підхід до контролю якості виготовлюваної продукції. Тож на заводі прийняли рішення про створення відділу технічного контролю, який очолив П. Кириченко.

Відтоді на підприємстві відбулося чимало всіляких змін. Проте завдання підрозділу в усі часи залишалося незмінним – не допускати виготовлення неякісної продукції. У 1970 роках на заводі впровадили комплексну систему управління якістю продукції. У 1990-х її сертифікували на відповідність міжнародному стандарту якості ISO 9001, створили управління якістю продукції.

Його команда сьогодні – це 118 кваліфікованих працівників. Керує ними досвідчений, відданий своїй справі фахівець  Валерій Трамбовецький. Без цього підрозділу не обходиться виготовлення жодного виду продукції.

Завдяки роботі спеціалістів відділу управління якістю на підприємстві упроваджена й успішно функціонує система менеджменту згідно зі стандартами ДСТУ ІSO 9001 та ISO ISO/TS 22163. У різні роки його очолювали Іван Башаков, Валерій Комсомольцев, Аліна Крикун. Понад десять останніх літ відділом керує Людмила Таран. Разом із нею працюють справжні професіонали  Катерина Лосинець, Наталія Грицай, Наталія Барліт, Євгенія Лисенко, Аліна Калюжна, Ганна Берташ, Наталія Золотаревська та Світлана Скачко.

Колектив ніколи не забуває про своїх колег-ветеранів: Володимира Малашенкова, Анатолія Яценка, Нелю Дрезлєр, Еліну Ніконенко, Світлану Нагнибіду, Наталію Новікову, Миколу Чорновола, Надію Проніну, Тетяну Кудашко, Світлану Коробку, Ірину Деменко. Дехто з них уже, на жаль, пішов у вічність…

Уже понад п’ять років відділом технічного контролю керує (і фактично є головним контролером підприємства) Сергій Пантєлєєв. Такий великий і цілісний колектив із майже 100 чоловік йому вдається згуртовувати завдяки власним професійним навичкам та авторитету. І це попри те, що бюро технічного контролю розміщені по всій території підприємства.

Першою ланкою, з якої на підприємстві розпочинається народження виробів, є бюро зовнішнього приймання, яке, немов сито, відбраковує невідповідну продукцію, що іноді надходить на завод. Цей невеликий дружний колектив на чолі з Оленою Швачко ретельно перевіряє якість усього, починаючи із сировини, матеріалів, комплектуючих, закінчуючи готовою продукцією.

бюро зовнішнього приймання

бюро зовнішнього приймання

У всіх виробничих підрозділах нашого підприємства є команди контролерів, які перевіряють якість робіт. Бюро технічного контролю півскатно-візкового цеху – колектив з особливою історією. Він успішно справляється з усіма завданнями, відповідає за якість ходових частин вантажних і пасажирських вагонів. «Дружба, взаємовиручка, підтримка і висока виконавська дисципліна кожного нашого працівника є запорукою злагодженої роботи усього бюро», – вважає його керівниця Ганна Адаменко.

Увесь виробничий процес від заготівельного виробництва до здавання готової продукції у складально-зварювальному корпусі супроводжують контролери БТК разом зі своїм начальником Андрієм Євтушенком. Від їх пильності та професійного погляду залежить, матеріал якої якості відправиться у виробництво. Стежать контролери корпусу й за дотриманням техпроцесів при виготовленні деталей, комплектуючих, візків транспорту соціального призначення, вантажних вагонів, контейнерів та іншої продукції.

Бюро технічного контролю корпусу вантажного вагонобудування, яке очолює Володимир Довбня, контролює виготовлення продукції від надходження матеріалу в підрозділ до здавання готових виробів представнику замовника. Його колектив  один із найбільших на нашому підприємстві.

колектив корпусу вантажного вагонобудуваннія

колектив корпусу вантажного вагонобудуваннія

Корпус пасажирського вагонобудування  це і пасажирські вагони, вагони метро, дизель-поїзди, електропоїзди, міжрегіональні поїзди, вагони габариту RIC, вагони-гаражі, вагони-ресторани тощо. Тому в компетенції БТК КПВ, яке очолює Наталія Свистун,  контроль якості складання та зварювання кузовів, нанесення лакофарбового покриття, складання систем життєзабезпечення, внутрішнього обладнання, перевірка працездатності електроживлення, роботи ходових частин і гальмівного обладнання. Від їх справності залежить безпека руху. До речі, продукція, прийнята контролерами КПВ, має відповідати не лише вимогам технічних умов на різні види виробів, а й задовольняти найвибагливіших пасажирів.

колектив КПВ

колектив КПВ

Невеликий, проте згуртований і професійний колектив відділу технічного контролю інструментального заводу також на хорошому рахунку в управлінні якістю продукції ПАТ «КВБЗ». Начальник цього підрозділу Тетяна Борщова тепло згадує ті часи, коли у напруженому ритмі доводилося перевіряти якість різального та вимірювального інструменту, технологічного оснащення, штампів та пресформ. Потім – запчастин для ескалаторів і їх самих.

ТЕХНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ БОРЩОВА

ТЕХНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ БОРЩОВА

У колективі шанобливо згадують контролерів Галину Лисенко, Надію Вікторову, Ларису Чернець, Ірину Торбу, Юлію Крутько, Тетяну Дрьомову, які все своє трудове життя працювали у відділі й підготували гідну зміну контролерів. Наталія Кравченко, Наталія Лашко, Світлана Блінова та Ірина Денисова вдячні своїм наставницям за науку. Добру пам'ять про спільну працю залишили віддані улюбленій справі контрольні майстри Ірина Деменко та Світлана Безнос.

Другою родиною вважають свій колектив працівники БТК термічного цеху, яке очолює Анатолій Федоренко. Тут радо зустрічають новачків, допомагають їм адаптуватися на новому робочому місці. Та не забувають ветеранів  вітають їх зі святами й запрошують на урочисті колективні заходи.

ТЕРМЦЕХ ТЕХНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ДРОНОВА

ТЕРМЦЕХ ТЕХНІЧНИЙ КОНТРОЛЬ ДРОНОВА

Особливе місце в літописі управління якістю продукції займає розділ про молодіжну організацію підрозділу. Це згуртована, креативна команда, без якої не обходиться жоден заводський захід. Їх виступи завжди викликають хвилю емоцій і гучні овації. Молодь УЯП зібрала чи не найбільшу колекцію винагород за перемоги в конкурсах художньої самодіяльності та інших заводських заходах. У різні роки молодіжну організацію підрозділу очолювали Наталія Барліт, Ксенія Гунько, Тетяна Дзюбан, Катерина Яременко, Наталія Сова. Сьогодні цю естафету гідно продовжує Катерина Вінницька. У тандемі з головою профспілкового комітету управління Наталією Барліт дівчата роблять усе можливе, щоб їх колектив завжди був дружним і згуртованим. Вони разом із керівником підрозділу Валерієм Трамбовецьким та активістами управління доклали максимум зусиль, щоб і цей солідний ювілей запам’ятався кожному колезі.

Тож нехай таких радісних подій у колективі управління якістю продукції буде ще дуже багато. Зі святом вас, наші ювіляри! Міцного здоров'я вам і вашим сім'ям, наснаги, енергії й оптимізму. Нехай робота приносить не лише задоволення, а й матеріальне благополуччя.

Прочитано 469 разів