Вівторок, 05 листопада 2019 11:45

Вантажний вагон КВБЗ у стильній «вишиванці»

Зерновоз у «вишиванці». Так між собою вагонобудівники називають вагон для перевезення зернових продуктів моделі 19-7053-04 із намальованим на корпусі стилізованим під народну вишивку орнаментом. Ніби вишиті хрестиком стрічки лягли білим по синьому на бічній частині даху та на рамі вагона. Це привертає увагу і вигідно виокремлює його з лінійки сусідів – вантажних вагонів – експонатів постійно діючої заводської виставки.

Ми поцікавилися у начальника бюро реклами торгової фірми ПАТ «КВБЗ» Сергія Клименка хто ж автор такого незвичного естетичного рішення. «Ідея прикрасити вагон-зерновоз стилізованим орнаментом належить директору з реалізації експортної продукції Вадиму Дузіку.

RealEx 1 11

RealEx 1 11

Її втіленням в життя займалися фахівці бюро реклами та відділу технічної документації, які розробили ескіз і виготовили деколь (малюнок, нанесений на спеціальну плівку, що клеїться на фарбовану поверхню і надзвичайно міцно на ній тримається). Усе це відбувалося в рамках підготовки до святкування 150-річчя Крюківського вагонобудівного заводу, коли оновлювали експозицію виставки вантажних вагонів, - розповів Сергій Борисович. - До того ж ми представляємо нашу продукцію гостям підприємства та на різноманітних виставках. І, щоб не загубитися серед маси таких же вантажних вагонів інших виробників, потрібен був якийсь акцент, елемент, який виділятиме наш вагон, приверне до нього увагу. Вирішили – нехай це буде малюнок із національним колоритом».

Vagon v vishivanke 5

Vagon v vishivanke 5

Малюнок на вагоні виглядає лаконічно і стильно. До речі на КВБЗ такою «вишитою» смугою прикрасили не один, а одразу два вагони. Перший, що стоїть на заводський виставці з нанесеним на боковій стіні слоганом «Створюємо нове, зберігаючи традиції», другий - з написом «ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – натурний експонат для демонстрації на інших майданчиках.

Таких як мsжнародна виставка Real Expo 2019, що недавно проходила у Києві. На еспозиції натурних зразків продукції вагонобудування України наш зерновоз вигідно відрізняються від вагонів інших заводів і привертав увагу відвідувачів та конкурентів. Звісно останніх цікавили не тільки зовнішні атрибути, а й нові конструкторські рішення від КВБЗ втілені в його конструкції.

Vagon v vishivanke 3

Vagon v vishivanke 3

Vagon v vishivanke 4

Vagon v vishivanke 4

Адже вагони мод. 19-7053-04, як і їхні візки мод. 18-7033 з осьовим навантаженням 25 тс, – свіжа розробка крюківських конструкторів, вони є зразками інноваційної продукції КВБЗ. Саме завдяки новим візкам з підвищеним осьовим навантаженням зерновози цієї моделі мають збільшені об’єм кузова – 124 м³ і вантажопідйомність – 76,5 тонн

А ще у народній українській вишивці орнаменти з ромбами, такими як на цих двох вагонах, є символом засіяного поля, тобто означають багатство, достаток і добробут, до того ж ще й удачу приносять. Що ж, нехай так і буде, нехай цей вагон у «вишиванці» притягує удачу і нових покупців. Щиро на це сподіваємося.

Vagon v vishivanke 7

Vagon v vishivanke 7

Прочитано 1290 разів