Вівторок, 11 вересня 2018 16:14

Новий етап у співпраці ПАТ «КВБЗ», General Electric та УЗ: тепловоз «Тризуб» прибув до Чорноморська

Teplovoz GE 11 09 1

Teplovoz GE 11 09 1
10 вересня 2018 року стане початком нового етапу у співпраці ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та компанії General Electric зі складання та постачання Укрзалізниці партії тепловозів TE33AC. Увечері цього дня судно з першим тепловозом виробництва компанії General Electric прибуло у порт міста Чорноморськ (колишній Іллічівськ). Позаду довгий шлях, який почався 9 серпня поточного року із заводу в Ері, штат Пенсільванія. А далі залізницею до Норфолка, штат Вірджинія, а потім морським судном через Атлантику, Середземне та Чорне море.

У порту важливий вантаж приймали представники Крюківського вагонобудівного, Укрзалізниці. Зокрема, насамперед необхідно було здійснити процедуру митного очищення, провести огляд вантажу. Затим тепловоз поставили на візки і технологічним транспортом доставлятимуть до залізничної станції. Він у складі окремого поїзда попрямує до Кременчука, до станції Крюків-на-Дніпрі. А далі проходитиме остаточне складання тепловоза на КВБЗ.

На підприємстві проведено велику роботу з підготовки виробництва, погодження з американськими партнерами всіх аспектів проекту.

Teplovoz GE 11 09 2

Teplovoz GE 11 09 2

Так крок за кроком КВБЗ розвиває співпрацю з новим для себе партнером – відомою у світі компанією General Electric (GE) . Свого часу спеціалісти GE об’їздили всю Україну, вивчаючи можливості вітчизняних підприємств у царині створення рейкового транспорту, щоб обрати собі партнера. Обрали КВБЗ, як підприємство що має багаторічний досвід міжнародної співпраці, достойні конструкторські й технологічні можливості, налагоджене діюче виробництво сучасної продукції для залізниць.
Відтак 5 червня 2018 року в Одесі, у конференц-залі готелю «Gagarinn», відбулася офіційна церемонія підписання угоди про партнерство між ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» і компанією General Electric. Коментуючи цю подію, голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько сказав: «Уже незабаром ми разом з GE поставимо УЗ перші 30 локомотивів. Віримо, що цю роботу буде виконано якісно і в строк. Сподіваємося на продовження контракту у 2019 році, як передбачено рамковою угодою. Сподіваємося також, що ми не обмежимося поставкою тепловозів, а продовжимо нашу міжнародну співпрацю».

Teplovoz GE 11 09 3

Teplovoz GE 11 09 3

Отже, на першому етапі планується поставити 30 тепловозів з локалізацією в Україні на рівні 10 відсотків. Далі вирішуватиметься питання фінансування партії з 31 по 225 тепловоз і укладання договорів на їх поставку.
Планується у підсумку вийти на максимальну локалізацію не менше 40 відсотків, тобто проведення більшості робіт в Україні, за винятком придбання силового агрегату і супроводжуючих його вузлів американської комплектації. У цю орбіту зайде кілька десятків українських товаровиробників, які будуть поставляти вузли і деталі, починаючи від кондиціонера і закінчуючи системою пожежогасіння. Тобто, угода з GE вигідна своєю перспективою зокрема для галузі українського машинобудування.

Наша довідка

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – один з найбільших виробників транспортних засобів в Україні. Основна спеціалізація – виробництво рейкового рухомого складу.
На підприємстві налагоджено розробку і виготовлення широкої гами магістральних вантажних і пасажирських вагонів, міжрегіональних поїздів локомотивної тяги, двосистемних електропоїздів, дизель-поїздів, поїздів метрополітену, міжповерхових і тунельних ескалаторів, візків до всіх видів вагонів, дорожніх і комунальних машин, інженерної техніки широкого призначення, запасних частин і комплектуючих до всіх цих видів транспорту, зварних металоконструкцій за індивідуальними замовленнями.

Прочитано 2342 разів