ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод"

Створюємо нове, зберігаючи традиції

Доброго дня, шановний відвідувач нашого сайту. Вітаємо Вас і дякуємо за інтерес до Крюківського вагонобудівному заводу. Нам майже 155 років, і колектив компанії пишається такою багатою історією.

Нам майже 155 років, і ми бачимо свою місію в постійному розвитку ПАТ «КВБЗ» для задоволення запитів і очікувань споживачів нашої продукції на внутрішньому і зовнішньому ринках, стабільній роботі на благо трудового колективу, наших клієнтів і акціонерів.

Тому в Кодексі ділової етики компанії зазначено, що ми працюємо в команді, кожен вносить особистий внесок у спільну справу, ми націлені на збереження і примноження традицій підприємства, орієнтуємося на кінцевий результат, знаходимося в постійному пошуку нових ідей, досягаємо поставлених цілей.

   

Публічне акціонерне товариство «Крюківський вагонобудівний завод» (ПАТ «КВБЗ») знаходиться на правому березі Дніпра в місті Кременчуці (Полтавська область, Україна). На площі понад 100 гектарів розкинулись цехи і адміністративні будівлі, інженерні центри та енергетичні комунікації.

Підприємство веде свій родовід від крюківських вагонних майстерень, що були зведені у 1869 році. У 1930-ому майстерні стали вагонобудівним заводом, розпочався випуск нового рухомого складу – вантажних вагонів. КВБЗ сьогодні - це велика транснаціональна компанія унікальне підприємство змішаного типу, де на одному виробничому майданчику створюються і виготовляються як вантажні вагони, так і транспорт соціального призначення: пасажирські вагони локомотивної тяги, міжрегіональні та приміські поїзди, дизель-поїзди, поїзди метро, ескалатори, ходові частини до вантажних та пасажирських вагонів.

Вантажне вагонобудування КВБЗ – це виробництво піввагонів з покращеними технічними характеристиками, широкої гами вагонів -хоперів , вагонів -цистерн, спеціалізованих вагонів, критих вагонів, вагонів –платформ. Майже 550 тисяч крюківських вантажних вагонів працювали і працюють на сталевих магістралях.

З 1951 по 1991 рік на підприємстві був налагоджений випуск інженерної плаваючої техніки для Збройних Сил: самохідних поромів, паромно-мостових машин, машин підводної розвідки. Створення бункерних вагонів-хоперів та плаваючих машин-амфібій відзначено Державними преміями.

Новими доленосними змінами позначені останні 35 років історії КВБЗ. У 1988 році підприємство перейшло на повну самоокупність і самофінансування, у 1993-ому створено Відкрите акціонерне товариство. З 2012 року – це Публічне акціонерне товариство «Крюківський вагонобудівний завод». Збережено і примножено основні фонди – будівлі і споруди, виробничі потужності, а також кадровий потенціал, інтелектуальна власність, цілісність фірми, єдина політика і управлінні і стратегії розвитку. Це дало змогу підприємству не лише вижити і вистояти у кризові періоди, але й розпочати реалізацію нової стратегії розвитку.

Вона полягає у розширенні географії продаж і ринків збуту. Крюківський вагонобудівний завод здійснив самостійний вихід на ринки збуту країн Європи, Азії, Африки, Америки, постачаючи продукції у понад 20 країн світу. Основними країнами –партнерами багато років залишаються Казахстан, Азербайджан, Таджикистан, країни Балтії, Німеччина, Франція, Нідерланди, Швеція, Норвегія, Данія, США, Канада, Куба, КНР, та інш.

На Крюківському вагонобудівному заводі народилося кілька нових галузей українського машинобудування. У 1990-ті роки створені автогрейдер, фронтальний навантажувач, які раніше не виготовлялися в Україні, налагоджено серійне виробництво грейдерів середнього класу. У період 2015-2017 років на підприємстві створені механічна та вакуумна підмітально-прибиральні машини, напівпричепи для перевезення худоби, напівпричепи для транспортування великогабаритної техніки вантажопідйомністю 60т, мобільні лазне-пральні комплекси і багато іншого.

2001 рік став датою створення вітчизняного пасажирського вагонобудування: був складений перший український пасажирський вагон. У наступні роки налагоджено серійне виробництво цієї продукції. Етапами у становленні галузі стала участь КВБЗ у програмі розвитку прискореного руху – випуск перших столичних експресів Київ-Харків, Київ-Дніпропетровськ у 2002-2003 роках. У 2005 році ця робота відзначена Державною премією України у галузі науки і техніки.

За час, що минув відтоді, на підприємстві створено 48 моделей і модифікацій пасажирських вагонів різних типів і класів: плацкартні, купейні, СВ, вагони з місцями для перевезення інвалідів, вагони-ресторани, багажні, вагони для міжнародних перевезень габариту RIC, міжрегіональні та приміські електропоїзди (160-200 км/год), міжрегіональні поїзди локомотивної тяги (160 км/год), приміські дизель-поїзди (140 км/год). Ведеться розробка високошвидкісних поїздів (до 250 км/год), двоповерхових вагонів локомотивної тяги, вантажних двосистемних електровозів.

У 2002 році на КВБЗ складений перший вітчизняний міжповерховий ескалатор, у 2004-ому – чотири перші тунельні ескалатори для станції «Сирець» Київського метрополітену. Розвиток цього напряму у подальшому дає змогу говорити про створення в Україні ще однієї галузі машинобудування – ескалаторобудування. Сьогодні ескалатори виробництва КВБЗ працюють у Києві, Львові, Харкові, Мінську, Москві та С-Петербурзі.

Робота над створенням техніки для метрополітенів в 2005 році увінчалася випуском перших вагонів метро. Сьогодні в Київському метрополітені працюють 6 поїздів метро виробництва КВБЗ. Створено поїзд метро з асинхронним тяговим приводом, на оригінальних візках власного виробництва, з центральним пневмопідвішуванням, який з 2015 року експлуатується Харківським метрополітеном. У 2017 році підприємство успішно завершило довгостроковий проект по модернізації 135 вагонів метро серії «Е», з впровадженням асинхронного тягового приводу, для КП «Київський метрополітен». Це стало свідченням успішної роботи, створеної і вітчизняної галузі метровагонобудування.

Виготовлення сучасної техніки неможливе без нових технологій і матеріалів. На КВБЗ упроваджено застосування сталей підвищеної міцності і зносостійкості у вантажному вагонобудуванні, закуплено і встановлено кращі в Європі верстати і комплекси для обробки деталей та вузлів. Освоєно технології склеювання каркасів, використання нержавіючих сталей, алюмінію, у візки прийшли конструкції пневмопідвішування. У найближчий час намічений перехід до використання алюмінієвих сплавів, полімерних матеріалів у виготовленні високошвидкісних поїздів. Це відповідає європейському рівню у транспортному машинобудуванні.

Система менеджменту якості підприємства сертифікована відповідно до вимог міжнародного стандарту ISO 9001:2015, міжнародного стандарту ISO TS 22163: 2017, національного стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. КВСЗ має низку міжнародних нагород за якість продукції, адже створює техніку, яка нічим не поступається світовим аналогам. Усе це працює на позитивний імідж України, підвищення гордості за її досягнення.

Наша компанія має свій товарний знак, прапор, гімн. В ПАТ «КВБЗ» працює майже 5 тис. чоловік. Публічне акціонерне товариство – неодноразовий переможець Всеукраїнського конкурсу «Кращий роботодавець України». Серед соціальних програм – різноманітна благодійна діяльність, підтримка ветеранського руху, партнерські відносини з профспілковою організацією, цілеспрямована молодіжна політика, збереження і фінансування соціальної сфери, допомога місту та області.

Крюківський вагонобудівний завод має статус одного з найкращих платників податків в Україні. Компанія відкрита для співпраці як на українському, так і на міжнародному ринках.

Примноження корпоративної культури, ініціювання та успішне виконання низки державних програм, застосування інноваційно-інвестиційної моделі розвитку – ось головні складові ідеології, тактики та стратегії ПАТ «КВБЗ».