Почесний вагонобудівник


Звання «Почесний вагонобудівник ПАТ «КВБЗ» – одне з найшанованіших на заводі – засновано у 2003-ому році. Воно особливе, можна сказати, унікальне. Його присвоюють працівникам Крюківського вагонобудівного за особливі заслуги перед підприємством: досягнення високих показників у праці, значний внесок у розвиток матеріально-технічної бази виробництва, підвищення ефективності господарської діяльності підприємство, активну участь у громадському житті колективу.

І що дуже важливо: претенденти, яких висувають трудові колективи, повинні мати безперервний стаж роботи на підприємстві не менше 25 літ. Для того і задумано та встановлено це почесне заводське звання, щоб вшанувати ветеранів виробництва, а молодим – показати гідний приклад для наслідування. Серед поданих кандидатур обирають найдостойнішого. На урочистостях до Дня машинобудівника йому вручають посвідчення про присвоєння звання і нагрудний знак. А його фотографія, згідно з наказом голови правління, займає належне місце на Дошці «Почесних вагонобудівників».

Саму Дошку з трьома портретами встановили у 2005-ому році, вздовж центральної алеї заводу поблизу півскатно-візкового цеху. За чотирнадцять років вона розширилася до максимально можливого розміру, тут було розміщеноя 17 портретів володарів цього звання — на КВБЗ вистачає достойних. Тож стара Дошка стала замалою, як кажуть «завузькою в плечах» колективу заводу.

Тому до 150-річчя Крюківського вагонобудівного керівництвом акціонерного товариства було вирішено перенести і осучаснити Дошку «Почесних вагонобудівників». Тепер вона стоїть біля центральної прохідної. Дошка не просто змінила місце розташування, вона стала довшою, просторнішою, тут можно розташувати ще більше портретів почесних вагонобудівників.

А серед володарів цього найшанованішого на заводі звання президент ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, двоє головних конструкторів — Анатолій Швець і Георгій Ігнатов, шість слюсарів — Юрій Артюшенко, Валентин Головін, Володимир Волков, Микола Підяшенко, Віктор Кириченко та Борис Лозовик, два електрогазозварники — Олександр Горбаченко і Тетяна Єльченко (до речі, поки що єдина жінка, удостоєна звання), наждачник Володимир Ляшенко, двоє провідних інженерів — Олександр Кораблінов і Володимир Малашенков та начальники відділів – Володимир Стовбир, Михайло Лебедь, Владислав Карпенко. Саме Владислав Володимирович Карпенко — начальник відділу праці і заробітної плати Крюківського вагонобудівного став у 2003-ому році першим, хто був удостоєний цього звання.

Усі разом вони зробили значний внесок у розвиток нашого підприємства. Гордість і трудова слава багатотисячного колективу. Ті з них, кого вже з нами немає, хто пішов за межу, залишили по собі вдячну пам’ять і повагу колег. Тож і портрети їх мають бути розміщені красиво, на видному місці. Біля центральної прохідної, навпроти Дошки пошани підприємства — вдалий вибір.

Владислав Карпенко 2003

Анатолій Швець 2004

Юрій Артюшенко 2004

Володимир Приходько 2005

Валентин Головін 2005

Володимир Стовбир 2006

 

 

Володимир Ляшенко 2006

Олександр Горбаченко 2007

 

 

Олександр Кораблінов 2007

Володимир Малашенков 2008

 

 

Володимир Волков 2009

Тетяна Єльченко 2010

 

 

Микола Підяшенко 2011

Віктор Кириченко 2011

 

 

Борис Лозовик 2012

Михайло Лебедь 2014

 

 

Георгій Ігнатов 2018

Борис Радіонов 2019

Прочитано 4040 разів

Другие материалы в этой категории:

Пенсійна реформа
Спортклуб "Вагонобудівник"