Четвер, 21 червня 2018 08:29

Страусова політика міської влади

Rakovka 06 18

Rakovka 06 18
У понеділок, 18 червня, голова правління ПАТ «КВБЗ» Анатолій Шабала призначив ранкову оперативну нараду, яку він проводить щотижня, на півгодини раніше. Бо планував відразу ж після неї взяти участь у засіданні виконавчого комітету міської ради, членом якого він є. Виносилося на це засідання два дуже важливі питання: «Про розрахунки за вироблену теплову енергію ПАТ «КВБЗ» для комунального підприємства «Теплоенерго» та «Про будівництво теплогенеруючих потужностей на мікрорайоні Раківка».

До засідання виконкому готувалися серйозно і ретельно. Директор департаменту ЖКГ Іван Москалик, директор КП «Теплоенерго» Віталій Одношевний та головний енергетик КВБЗ Олег Константинов побували в сусідньому місті Горішні Плавні, щоб вивчити успішний досвід їх «Теплоенерго» щодо вирішення аналогічних проблем. Сьомого червня збиралися депутати і громадськість, щоб обговорити стан справ і достукатися нарешті до кременчуцької міської влади.

Проте засідання міськвиконкому у понеділок не відбулося, перенесли на середу, 20 червня. Анатолій Шабала не приховував свого розчарування ставленням міської влади на чолі з міським головою Віталієм Малецьким до такої гострої та наболілої проблеми, яка потребує вирішення. Він дав інтерв’ю на цю тему:

Наша міська влада подає як досягнення, що в місті додалося квітів, - сказав Анатолій Дмитрович. – Це добре і правильно. Але, насамперед, треба вирішувати питання, що стосуються опалення та водопостачання такого великого мікрорайону, як Раківка, питання, від яких залежить благополуччя тисяч родин виборців. Ці люди повірили, що обрана влада буде керувати міським господарством відповідально та в інтересах громадян. А натомість маємо бездіяльність небажання розв’язувати проблему з боргами за тепло, з будівництвом теплогенеруючих потужностей.

Досвід, як зробити комунальне господарство ефективним і навіть прибутковим, поряд – у Горішніх Плавнях. Там міська влада дбає про розвиток міста, є план, у якому чітко прописано щорічне нарощування теплогенеруючих потужностей, вирішуються питання фінансування їх будівництва. До того ж, там вирішуються питання щодо зведення заводу з переробки сміття. Щоб застосовувати передові технології у цій царині, економити, виробляти додаткову електроенергію для потреб міста.

А у нас ми бачимо небажання діяти, спроби будь-яким способом уникнути серйозних підходів до вирішення наболілих питань. Триває зволікання, розпилення коштів на другорядні об’єкти. Кого ми намагаємося обдурити? Платників податків, які регулярно їх сплачують до міського бюджету, натомість уже сьогодні на правобережжі не мають гарячого водопостачання в квартирах. І не можуть бути упевненими, що вчасно отримають тепло восени.

Настав час міській владі взяти на себе відповідальність, а не перекладати її на Крюківський вагонобудівний завод, який протягом багатьох років кредитує місто, подаючи енергоносії і роками очікуючи оплати за них.

Сказане Анатолієм Шабалою підтверджують звіт про відвідування КП «Теплоенерго» в Горішніх Плавнях. А також результати засідання депутатських комісій та громадськості, що відбулося повторно, 19 червня. І власне засідання міськвиконкому від 20 червня поточного року.

Прочитано 752 разів