Четвер, 14 червня 2018 14:29

Цінуймо те, що маємо: корпоративна газета КВБЗ відзначає 95-річчя!

95 let

95 let

Із червня 1923 року тиражем 200 екземплярів у Крюківських вагоноремонтних майстернях почала виходити газета «Залізна зміна». Затим її перейменували на «Шабер» (назва гострого слюсарного інструменту). Коли вагоноремонтні майстерні у 1930 році стали Крюківським вагонобудівним заводом, то газету перейменовано на «Вагонобудівник». Сьогодні вона виходить щотижня тиражем 2000 примірників. Ось дуже коротко про довгу і багату на події історію одного з найстаріших корпоративних видань не тільки у Кременчуці, Полтавській області, а й в Україні.

За 95 років вийшло понад 8 тисяч номерів газети, на базі заводського видання створено відділ ЗМІ - прес-службу підприємства. Помітною й актуальною є літературно-видавнича діяльність колективу заводських журналістів – чотири книги, буклети, статті в багатьох виданнях про КВБЗ. Активним життям живе стрічка новин на сайті підприємства, виходять передачі заводського радіомовлення.

Як швидко минають роки! Ми, працівники відділу ЗМІ, рахуємо їх ще й за ювілейними датами нашого «Вагонобудівника»: 80,85,90,а вже й 95. Такий собі п’ятирічний календар. Цьогорічну дату з п’ятіркою вирішили святкувати під девізом: «Цінуймо те, що маємо». А маємо чимало.

95 let_1

95 let_1

Багатий архів газет, починаючи з 1927 року і окремі номери ще більш раннього періоду. Довоєнні газети – це заслуга колишнього редактора Сергія Тимошенка. На заводі вони не збереглися. Та він відшукав примірники в архівах, зробив фото сторінок. Потім їх віддрукували. Титанічний труд!

Велику когорту героїв наших публікацій. До того ж ті з них, хто багато років працюють на заводі, можуть прослідкувати свою біографію на сторінках «Вагонобудівника». Як прийшли молодими, потім стали досвідченими і шанованими.

Ще більшу когорту наших читачів. Від президента компанії до численного загалу ветеранів, які вже на заслуженому відпочинку. Читачів, які, отримавши свіжий номер, зателефонують і скажуть усе, що про нас думають. Зворотний зв’язок миттєвий, постійний і різноплановий.

Працездатний, налаштований на виконання завдання колектив. Щоправда, повністю жіночий. Щось чоловіки останнім часом не приживаються у «Вагонобудівнику». Неспокійна , напружена, конвеєрна робота.

95 let_6

95 let_6

Багатий електронний архів кольорових фото. Спасибі нашому професійному фотографу Юрію Язовцеву, який знімає життя заводу і заводчан уже 28 літ. Архів чорно-білих старих фото ми передали до музею під час чергового переселення.

До речі, переселяли редакцію не раз. Ми мешкали у різні роки в будинках заводоуправління, музею історії заводу, там, де зараз служба економічної безпеки. Нинішній офіс – на другому поверсі адміністративно-побутового будинку корпусу вантажного вагонобудування. До прохідних далеко, зате до виробництва близько. Тож що таке переїзди ми теж знаємо.

Як кажуть: «Досвід – безцінна річ». Це правда. Оті напрацювання десятків років, попередніх поколінь заводських журналістів незримо присутні у кожному випуску газети. Як добре, що ідеологія, статут ПАТ «КВБЗ» передбачають відсутність політики на території підприємства, а отже, і в газеті. Відсутність критиканства усього і всіх, надзвичайних новин, яких у багатьох ЗМІ — через край. «Вагонобудівник» - газета позитивних новин. На щастя, на КВБЗ їх вистачає! Тож ми маємо гарний досвід і постійний потік новин.

«Вагонобудівник» має спонсорів у особі наглядової ради і правління. Щоправда, заводські кошти ми витрачаємо не на якісь забаганки, а на кольорові рекламно-іміджеві номери та книги.

Важко переоцінити значення газети з такою біографією у житті трудового колективу. 95-річчя «Вагонобудівника» – це свято не тільки працівників відділу ЗМІ, а й наших найближчих помічників та співавторів із відділу технічної документації та канцелярії. Вони забезпечують верстку, друк та поширення газети. Ювілей газети — це свято всього колективу. Разом — ми сила. Тож цінуймо те, що маємо!

Із нагоди 95-річчя корпоративної газети адміністрація та профспілковий комітет ПАТ «КВБЗ» видали наказ-постанову. Велику групу ветеранів заводської преси, працівників відділу ЗМІ, громадських кореспондентів, фахівців комп’ютерної верстки та друку заохочено цінними подарунками, почесними грамотами, подяками (із врученням премій). Це заслужена та дорога серцю увага!

Із 95-річчям тебе, наш дорогий «Вагонобудівник»! Довгої тобі дороги, цікавих публікацій, уважних та зацікавлених читачів!

95 let_2

95 let_2

95 let_3

95 let_3

95 let_4

95 let_4

95 let_5

95 let_5

Ганна Кудіярова, начальник відділу ЗМІ, головний редактор газети «Вагонобудівник».

Прочитано 649 разів