П'ятниця, 15 грудня 2017 09:17

Укрзалізниця поки що не купила вагони RIC виробництва КВБЗ

Прес-служба Крюківського вагонобудівного заводу уповноважена повідомити, що Укрзалізниця поки що не купила вагони міжнародного класу габариту RIC виробництва КВБЗ. І відповідно вони не увійшли до складу поїзда Київ – Відень.

Із 10 грудня УЗ запустила потяг за маршрутом Київ – Відень. На жаль, 11 грудня на шляху з Відня до Києва сталася НП, був ураган, обірвало дроти. Про це пасажирка поїзда Марина Ісмаїлова розповіла на своїй сторінці у Фейсбук.

Вона обурилася, що «всіх пасажирів-європейців оперативно «евакуювали» відразу після виникнення проблеми. Українців же тримали у вагоні без інформації, їжі й елементарного сервісу». Потім відвезли на вокзал Будапешта і запропонували самостійно добиратися до місця призначення. «Дуже сумно, – пише Марина, – але, схоже, ніякі чіпи у паспортах не змінять ставлення наших європейських братів до своїх бідних родичів».

От і все. Але журналісти ТСН (канал 1 + 1) пішли далі. І склали свою інформацію. Цитуємо ТСН: «Варто зазначити, що Укрзалізниця запустила міжнародний маршрут зовсім недавно, 10-го грудня. Вагони обіцяли виготовити на вітчизняному підприємстві, щоб вони були пристосовані до ширини колії європейських залізниць.

Але в перший же рейс у вагона виникли проблеми і українцям, які застрягли за кордоном довелося повертатися іншими способами ». (Орфографія ТСН збережена).

Колеги використали для ілюстрації свого «матеріалу» в Інтернеті прекрасні фото вагона міжнародного класу габариту RIC, який дійсно було презентовано 14 листопада в Києві вітчизняним підприємством – Крюківським вагонобудівним заводом – представникам УЗ, Угорських та Австрійських залізниць. І вагон отримав їх високу оцінку.

Але вагони RIC у Крюківського вагонобудівного заводу Укрзалізниця поки що не купила, у рейс було відправлено інші, відремонтовані вагони із парку УЗ.

Хоча Крюківський вагонобудівний завод неодноразово пропонував свої вагони, які пройшли комплекс випробувань в Україні та Польщі, мають європейський сертифікат.

Хотілося б вірити, що цей випадок прискорить придбання Укрзалізницею сучасних, створених на Крюківському вагонобудівному заводі спеціально для перевезень як по колії 1520, так і по колії 1435, вагонів міжнародного класу.

 

Прочитано 2204 разів