Вівторок, 28 листопада 2017 14:46

Обласний форум виробників та споживачів комунальної техніки відбувся на базі КВБЗ

Обласний форум виробників та споживачів комунальної техніки відбувся у Кременчуці, на базі палацу культури Крюківського вагонобудівного заводу. На майданчику біля палацу відбулася виставка-презентація комунальних машин та іншої продукції, що виготовляють ПАТ «КВБЗ», АвтоКрАЗ, ПрАТ «Кредмаш», Полтавський машинобудівний завод.

Виставка була велика, цікава і демонструвала практично необмежені можливості потужних машинобудівних заводів, які сьогодні готові освоювати нові види продукції, що затребувані на ринку.

У заході взяли участь голова облдержадміністрації Валерій Головко, керівники і спеціалісти машинобудівних підприємств, голови міст, об’єднаних територіальних громад області, комунальних підприємств.

Спочатку – ознайомлення з натурними зразками техніки, коментарі від їх створювачів, інтерв’ю для численних засобів масової інформації, обмін думками, рекламними буклетами. Затим – пленарна частина.

Обласний форум виробників та споживачів комунальної техніки продовжив свою роботу у глядацькому залі Палацу культури ім. Івана Котлова. Форма спілкування – відверта розмова без трибуни, без доповідей.

Її розпочав голова облдержадміністрації Валерій Головко. «Децентралізація влади, - сказав він, - означає серйозне навантаження на область щодо розвитку інфраструктури». Він повідомив, що з 1 січня 2018 року частина доріг Полтавщини переходить від Автодору на баланс області. Тож потрібна загальна концепція утримання цих шляхів – їх облаштування, ремонту і захисту. А для цього – забезпечення комунальних підприємств необхідною технікою.

І це під силу машинобудівним підприємствам області, Кременчука зокрема. Губернатор говорив про переваги не просто вітчизняного, а свого, розташованого в області, виробника машин. Це своєчасне обслуговування техніки, гарантійний і сервісний ремонти. А також потужна соціальна складова для розвитку регіону: будуть замовлення - працюватимуть люди, надходитимуть податки, триватиме наповнення бюджету.

На правах організаторів та господарів майданчика форуму про свою комунальну техніку найперше розповіли голова правління ПАТ «КВБЗ» Анатолій Шабала та директор з реалізації перспективної техніки торгової фірми Антон Шкабров.

Анатолій Дмитрович поділився враженнями від виставки «Комунтех-2017», де було виставлено багато комунальної техніки, але не вітчизняного, а закордонного виробництва. І розповів як ми долали сходинки до освоєння нового напряму машинобудування: вивчали досвід великих міст, радилися зі спеціалістами. А сьогодні комунальна техніка КВБЗ вже працює у Кременчуці на прибиранні вулиць та доріг.

Споживачі оцінили переваги гарантійного і сервісного обслуговування від вітчизняного виробника. І на КВБЗ навіть надходять прохання від споживачів щодо обслуговування імпортної техніки.

 

Голова правління Крюківського вагонобудівного запропонував до реалізації гасло «Полтавщина купує полтавське». А разом з гаслом і своє сприяння, готовність розглядати будь-які пропозиції потенційних покупців, роботу в постійному спілкуванні на взаємовигідних умовах.

Так само коротко, але цікаво і змістовно розповіли про свої можливості генеральний директор АвтоКрАЗу Роман Черняк, заступник генерального директора Кременчуцького заводу дорожніх машин Михаило Косих

Із запитань присутніх голів територіальних громад, міст, районних адміністрацій було зрозумілим, що вартість техніки, тобто фінансування її закупівлі – це те, що хвилює їх чи не найбільше. І відразу ж висувалися пропозиції щодо застосування у комунальному господарстві державних преференцій, які, наприклад, діють на придбання вітчизняної сільгосптехніки.

Або ж щодо співпраці між громадами, так званої міжмуніципальної співпраці. Мається на увазі можливість закупити одиницю потужної техніки, яка зможе працювати у кількох населених пунктах. Запитували чи зможуть підприємства продавати машини в розстрочку чи в лізинг.

Губернатор обіцяв програму відшкодування частини вартості, але тільки під полтавських виробників. Директори машинобудівних підприємств запевняли, що готові розглянути всі прохання і пропозиції, в тому числі щодо недорогої причіпної техніки для сільської місцевості. Зважаючи на багаточисельність учасників з усіх куточків Полтавщини, такі зустрічі потрібні, вони покликані дати поштовх розвитку інфраструктури і машинобудування, а отже області в цілому.

Прочитано 1107 разів