Четвер, 05 жовтня 2017 08:33

ДПКР-2-001 – два роки на Львівській залізниці

Два роки тому парк пасажирського моторвагонного рухомого складу регіональної філії «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» поповнився дизель-поїздом ДПКр-2-001 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу. 5 жовтня 2015-ого він почав регулярні рейси за маршрутом Львів – Чернівці та отримав найменування денного швидкісного поїзда категорії «Регіональний експрес».

За цей час дизель-поїзд пройшов більше 410 000 км, перевіз близько 180 000 пасажирів, довівши, що може стабільно працювати в будь-яких погодних умовах: чи то спека, чи то холод, осінній вітер ыз дощем або зимова заметіль. Якість перевезення пасажирів у крюківському дизель-поїзді висока і від погоди не залежить. Одночасно з чернівецьким ДПКр-2 їздив ще за кількома маршрутами: Львів – Івано-Франківськ та Львів – Ковель. Регіональний експрес користується популярністю у пасажирів. Люди вибирають зручність, швидкість, надійність – тобто подорож українським дизель-поїздом. Та й залізничники про нашу техніку відгукуються позитивно – комфортна, надійна.

На ПАТ «КВБЗ» завжди уважно прислухаються до зауважень і побажань споживачів нашої продукції, підтримують з ними постійний зв'язок. Традиційні наради з якості на Львівській залізниці, щоденний огляд технічного стану ДПКр-2 фахівцями сервісного центру ПАТ «КВБЗ», спілкування з членами локомотивних бригад допомагають нашим фахівцям краще зрозуміти які ще потрібні удосконалення з урахуванням місцевих реалій. Внесені за 2 роки експлуатації зміни в конструкцію не назвеш значними, але точно – корисними.

Так, в туалетних модулях тепер встановлено змішувачі та дозатори води нової економічної конструкції, що значно знизило рівень її витрачання; спеціалісти КВБЗ вдосконалили систему забору повітря для кондиціонерів; змінили конструкцію поручнів у вхідній зоні для зменшення часу посадки-висадки пасажирів з особливими фізичними потребами; для того ж щоб тифон і свисток поїзда не забивало взимку снігом, їх не тільки перенесли на дах, а й захистили спеціальними екранами. Тобто співпраця вітчизняних виробників і споживачів пасажирської техніки є і тісною, і плідною. Це здорово.

Але у смаку іменинного пирога вагонобудівники виразно відчувають нотки гіркоти. Відомо, що зношеність існуючого парку дизель-поїздів, що експлуатує Укрзалізниця – більше 90 відсотків. Здавалося б – які перспективи! Уже у 2017 році відомство декларувало у рамках стратегії оновлення рухомого складу компанії значне оновлення парку таких поїздів. Планували закупити 6 нових одиниць цієї пасажирської техніки. Однак рік вже добігає кінця, а залізничне відомство так і не завершило процедуру закупівлі в системі ProZorro 6 тривагонних дизель-поїздів загальною вартістю 1, 062 млрд грн, хоча тендер на цю техніку було оголошено ще у березні 2017 року.

Залишається тільки сподіватися, що сучасний дизель-поїзд ДПКр-2-001, виготовлений на Крюківському вагонобудівному з локалізацією виробництва в Україні більше 70 відсотків, матеріали, комплектуючі та обладнання для якого поставляють більше 180 вітчизняних підприємств, не залишиться раритетом на УЗ, а стане масовим і для більшості пасажирів звичним регіональним пасажирським транспортом на всіх шести українських залізницях.

Прочитано 902 разів