Вівторок, 03 жовтня 2017 14:25

КВБЗ передав Укрзалізниці вже 13 пасажирських вагонів

У вересні Крюківський вагонобудівний завод продовжував поставляти Укрзалізниці купейні вагони згідно з контрактом. 13 новеньких пасажирських вагонів, зокрема і купейних з меблями, що трансформуються, після суворого комісійного приймання у серпні-вересні були відправлені замовнику. Вагони витримали цілий комплекс випробувань, в тому числі і пробігових, які проходили на ділянках Південної залізниці. Нові пасажирські вагони КВБЗ стали комфортнішими та зручнішими не лише для пасажирів, а й для спеціалістів експлуатаційних служб залізничного відомства.

Хочеться особливо відзначити, що виробництво пасажирських вагонів на КВБЗ має високий відсоток локалізації в Україні – понад 70%. При виборі постачальників комплектуючих для нових пасажирських вагонів перевага, як і раніше, надається вітчизняним виробникам. Серед постачальників і давні партнери, і фірми, які вперше співпрацюють з КВБЗ. Так, електрообладнання для вагонів виготовили на НПП «Хартрон-Експрес» (м. Харків), АТ «Транстехнологія» (м. Дніпро), АТ «Імпульс» (м. Запоріжжя), світильники поставили АТ «Квазар» (м. Київ) , ТОВ «Софітлюм» (м. Кременчук), кондиціонери – АТ «Завод Екватор» (м. Миколаїв), акумулятори – ТОВ «АДС» (м. Київ). Вакуумні туалетні системи польського виробництва в нових вагонах замінили на вироби дніпровського ТОВ «МДС».

Вікна для вагонів теж роблять в Дніпрі (АТ «Алюмаш») та у місті Вільнянську (НПП «РОСТ»). А запорізьке підприємство АТ «Згода» випускає для цих вікон ролетні штори. Частину інтер'єру, як і раніше, виготовило харківське ДНВП «Об'єднання Комунар».

Залучення вітчизняних виробників комплектуючих пасажирських вагонів дозволяє нашому підприємству не тільки максимально локалізувати виробництво в Україні, а й зменшити вартість комплектації, скоротити терміни її постачання та забезпечити якісний сервіс під час експлуатації рухомого складу.

А тепер про те, що стосується максимальної локалізації виробництва нових вагонів на КВБЗ. Завдяки своєму багаторічному виробничого досвіду, отриманому за час виготовленні пасажирських вагонів та іншої техніки соціального призначення, тісній співпраці з організаціями, які її експлуатують, планомірного оновлення технологічного оснащення виробництва, Крюківський вагонобудівний має не просто бажання, а й можливість розширити перелік комплектуючих для пасажирських вагонів, які виготовляються на власних виробничих потужностях.

Так, на КВБЗ вже освоїли технологію виробництва стель, огородження труб опалення, елементів внутрішнього оснащення – меблів, перегородок, розсувних дверей, рундуків для пасажирських купе, обладнання для службових купе, столиків, бічних стін й інших елементів інтер'єру. ПАТ «КВБЗ» буде і далі здійснювати планомірну роботу з освоєння власного виробництва й іншої комплектації, яка сьогодні закуповується по кооперації.

Прочитано 769 разів