Середа, 20 вересня 2017 12:32

На КВБЗ визначили кращих серед професіоналів

Традиційно, у вересні, на Крюківському вагонобудівному визначають кращих з кращих серед токарів, фрезерувальників, зварників та слюсарів. Конкурс професійної майстерності — щорічний загальнозаводський захід серед працівників робочих спеціальностей, фінал якого традиційний проходить напередодні Дня машинобудівника. Учасники конкурсу — працівники різних виробничих підрозділів. Журі складають представники профільних служб, відділу охорони праці та навколишнього середовища, управління якістю продукції.

У цьогорічному конкурсі зварників узяли участь працівники з корпусів пасажирського, вантажного вагонобудування, складально-зварювального та півскатно-візкового цеху. Перегони складалися з двох етапів: теоретичного та практичного. На виконання практичного завдання – зварювання двох зразків – відводилося 30 хвилин, якість кожного з них оцінювали максимум у 100 балів.
 
Найкращий результат, за оцінкою компетентного журі, продемонстрував Володимир Хоменко з корпусу вантажного вагонобудування, який практично бездоганно виконав практичне завдання. Друге та третє місця посіли Віталій Радочін та Володимир Кобзій з корпусу пасажирського вагонобудування.
 
За підсумками змагання можна зробити висновок, що у нас на підприємстві є спеціалісти, котрі можуть представляти завод на професійних змаганнях різного рівня, навіть міжнародних. Наступного року планується внести зміни до умов проведення конкурсу, які дозволять усім бажаючим робітникам підприємства після попереднього відбору та оцінки кваліфікаційного рівня брати участь у змаганнях з профмайстерності. Це зробить конкурс більш демократичним і масовим.
 
У конкурсі слюсарів зі складання металоконструкцій узяли участь 5 робітників із корпусів пасажирського, вантажного вагонобудування та складально-зварювального. Конкурсне завдання було непростим і вимагало від учасників відповідних знань, навичок із читання креслень та професійного уміння користуватися слюсарним інструментом. Треба зазначити, що виробничі завдання часто бувають набагато складнішими ніж конкурсні, тому якість готової продукції напряму залежить від рівня кваліфікації слюсаря. Знання теоретичного матеріалу і високий рівень виконання практичного завдання продемонстрував переможець – слюсар складально-зварювального корпусу Костянтин Остапенко. Друге й третє місця посіли слюсарі корпусу пасажирського вагонобудування Віталій Півтораченко та Сергій Бензя.
 
Переможцями професійних перегонів серед заводських токарів і фрезерувальників стали фрезерувальник Олександр Малько та токар Володимир Малюченко з інструментального заводу. Ще один представник цього підрозділу, токар Олег Гайдай виборов третє місце. На другому – Сергій Галаган з термічного цеху.
 
Усі учасники фіналів конкурсу професійної майстерності продемонстрували гідний рівень теоретичних знань із охорони праці, користування спеціальним обладнанням, практичних навичок.
Прочитано 866 разів