Понеділок, 18 вересня 2017 09:33

Фірми-прокладки знову заблокували тендери на закупівлю піввагонів для Укрзалізниці

Частину тендерів на закупівлю 2 500 піввагонів, яку повторно оголосив Дарницький вагоноремонтний завод (Укрзалізниця), було заблоковано 15 вересня 2017 року скаргами до Антимонопольного комітету України. Їх подала дуже відома останнім часом фірма ТОВ «Максмед Інтернешнл».

Три з одинадцяти тендерів, загальний обсяг закупівлі піввагонів за якими становить 800 одиниць, призупинено на період розгляду АМКУ поданих скарг.
 
З огляду на те, що до кінця бюджетного року залишилося зовсім небагато часу, подальше затягування тендерів фірмами-прокладками призведе лише до зриву планів оновлення рухомого складу Укрзалізниці та до втрати замовлень на вантажні вагони в поточному році такими виробниками як ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ПАТ «Дніпровагонмаш», ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод».
 
В результаті такої «діяльності» тисячі вагонобудівників залишаться без роботи і зарплати, а бюджети всіх рівнів будуть позбавлені додаткових фінансових надходжень.
 
При цьому в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України до сьогоднішнього дня впевнені, що діючий Закон «Про державні закупівлі» та електронна система державних закупівель «ProZorro» є найбільш досконалими інструментами в організації державних закупівель.
 
Чому ж тоді такі фірми, як ТОВ «Максмед Інтернешнл», керують державними стратегічно важливими торгами? Чи не час внести необхідні зміни в законодавство про закупівлі та вдосконалити саму систему «ProZorro»? Щоб вигоду від економії на закупівлях отримувала держава, а не фірми-прокладки, що спеціально гальмують тендерні процедури.
 
Довідка інтернет-порталу «Наші гроші»
 
ТОВ «Максмед Інтернешнл» зі статутним капіталом 1 млн грн в 2016 році вперше отримало державний підряд в «Укрзалізниці» за сумнівних з точки зору законності обставин. За останні кілька місяців «Максмед Інтернешнл» оскаржив ряд тендерів в системі «Укрзалізниці» на суму понад 8 млрд грн. У результаті план закупівель залізниці вже зірвано.
Прочитано 892 разів