Понеділок, 04 вересня 2017 08:05

КВБЗ відвідала делегація німецької профспілки

Делегація німецьких профспілкових діячів, представників німецького галузевої профспілки IG Metall, на чолі з керівником регіонального відділення землі Баден-Вюртемберг Енцо Саварино відвідала Крюківський вагонобудівний завод. Візит було організовано за участю обласної організації Федерації профспілок України.

Гостей від імені всього колективу підприємства зустрічали голова профкому ПАТ «КВБЗ» Віталій Хилобоченко і його заступник Валентина Головко. А після привітань німецька делегація провела зустріч з головами цехових комітетів і молодіжними лідерами підрозділів нашого підприємства.

На початку зустрічі Енцо Саварино заявив: «Ми приїхали в Україну, щоб обмінятися досвідом. Хочемо дізнатися про вас якомога більше. Висловити вам інтернаціональну солідарність і дізнатися, чим ми можемо вам допомогти».
 
Він розповів присутнім, що профспілка IG Metall об'єднує приблизно 2,3 мільйона працівників металургійної та металообробної промисловості Німеччини. Профспілкова організація, керівником якої є Енцо налічує близько 8000 членів. У трудових колективах підприємств регіону члени профспілки IG Metall складають від 30 до 60%. І це непоганий показник.
 
Конституція Німеччини гарантує право об'єднуватися у профспілки. Будь-який працівник може стати їх членом. Для багатьох членство в профспілці є чимось на зразок страховки від конфліктів на робочому місці. Членські внески складають 1% від нарахованої зарплати. У Німеччині тільки профспілки наділені правом проводити переговори з об'єднаннями роботодавців або окремими підприємствами щодо тарифних ставок. Головний метод і важіль впливу на роботодавців – переговори. Їх проведенню приділяється основна увага. Найчастіше в результаті переговорів приходять до компромісу, що влаштовує обидві сторони.
 
«Ми хочемо, щоб працівники відчували, що ми їх захищаємо, – заявили гості. – Уже стоїть питання про те як захистити робочі місця, доходи робітників у наш час, час все більшого охоплення виробництва комп'ютеризацією та автоматизацією».
 
Спілкування було неформальним, цікавим і насиченим. Багато нового про профспілковий рух у ФРН дізналися вагонобудівники. Далі гостей чекала екскурсія до корпусу пасажирського вагонобудування. Вони побачили, як на КВБЗ збирають пасажирські вагони, дізналися про технології, які застосовуються у виробництві.
 
 
 
Своїми враженнями від знайомства з колективом і продукцією нашого підприємством поділився Енцо Саварино: «Ми побачили, що у вас тут люди хороші і продукція хороша, технологічна. Проектуєте і збираєте такі чудові поїзди. Погані люди не можуть створити таку сучасну продукцію, для її створення потрібні розум, досвід і мотивація. Ми їхали з Києва до Полтави на вашому «Тарпані». Це було дійсно здорово! Супер!
 
Дивує, що підприємство, яке виготовляє такий сучасний рухомий склад, має проблеми з реалізацією своєї продукції. Але, знаєте, після кожної кризи обов'язково настає підйом. Ми щиро вам бажаємо успіху і економічного процвітання, причому у найближчому майбутньому. Ви на це заслуговуєте».
Прочитано 786 разів