П'ятниця, 18 серпня 2017 13:41

ДПКр-2-001 виробництва КВБЗ вийшов на маршрут після планового ремонту

Дизель-поїзд ДПКр-2-001 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу вчора вийшов на маршрут Львів – Ковель – Львів після планового першого з початку експлуатації поточного ремонту (ТР-3). Ремонт здійснили фахівці відділу сервісного обслуговування ПАТ «КВБЗ» на виробничих майданчиках Тернопільського колійного ремонтно-механічного заводу.

ДПКр-2-001 – денний швидкісний поїзд категорії «Регіональний експрес» – за два роки напруженої роботи на непростих для проходження гірських залізницях пробіг вже майже 400 000 км. Основні напрямки перевезення пасажирів – зі Львова до Чернівців, Ковеля, Івано-Франківська. Непрості маршрути. Спуски, підйоми, складні для подолання криві, використання під час кожної поїздки ста відсотків тяги, тобто максимальне навантаження на силові установки. Саме в таких умовах наш поїзд показав себе якнайкраще.

Стан технічних вузлів і салону поїзда, зважаючи на майже 2 роки експлуатації, за словами фахівців, більше ніж задовільний. Однак за регламентом прийшла пора планових ремонтно-профілактичних робіт – наш поїзд «набігав» уже більше 7500 мотогодин (мотогодина – це одна година протягом якої працював двигун дизель-поїзда), а це «тягне» якраз на ТР-3.

Основний обсяг робіт при проведенні ТР-3, за словами головного конструктора моторвагонного пасажирського рухомого складу Олексія Гречкіна, – демонтаж і технічне обслуговування силових дизельних установок (у дизель-поїзда 3 установки компанії MTU Friedrichshafen кожна потужністю 390 кВт). Наші фахівці після ретельну перевірку їх технічного стану і провели планову заміну деяких вузлів і деталей: паливних форсунок, турбінного нагнітача, трубопроводів високого тиску, насосів охолодження двигунів, інші профілактичні заходи. На цьому основний акцент.

Але, звичайно, належну увагу під час ремонту було приділено технічному обслуговуванню й інших систем поїзда, зокрема ходових частин і зчіпних пристроїв. Адже саме від їх функціонування, насамперед, залежить безпека руху. Усі роботи здійснено відповідно до регламенту і в обумовлений термін. Наступним етапом, згідно з правилами УЗ, стане проведення капітального ремонту. Але це ще не скоро.

За підсумками чергового огляду технічного стану ДПКр-2-001 наші фахівці з особливим задоволенням відзначили уважну і дбайливу його експлуатацію локомотивними бригадами Львівської залізниці, а також доглянутий вигляд і чистоту в салонах поїзда, які забезпечують старанні провідники. Як не крути, а людський фактор має вирішальне значення в успішній експлуатації нової техніки.

Прочитано 847 разів