Четвер, 06 жовтня 2016 11:23

Профспілковій організації ПАТ «КВБЗ» 110 років

У жовтні 1906 року в Крюківських вагонних майстернях була створена профспілкова організація, сформовано профспілковий комітет із 25 робітників. Головою обрано Григорія Скоробогатька. Метою його діяльності були захист прав працівників, надання матеріальної допомоги з фонду спілки, до якого щомісяця члени профспілки здавали внески. Відтоді пролетіло 110 років, кожен з яких увійшов в історію важливими подіями як для всього колективу заводу, так і для його профспілкової організації.

У ПАТ «КВБЗ» діє багаторічне соціальне партнерство акціонерів, адміністрації з одного боку і профкому, який представляє інтереси трудового колективу, з іншого. Діє колективний договір, визнаний одним з кращих в Україні. Профспілка зуміла зберегти практично всі його положення.
Особливо важливо, що виконуються вимоги з охорони праці, надання відпусток, оплати лікарняних і багатьох інших важливих соціальних аспектах. Працюють і інші соціальні програми, незважаючи на непросте фінансове становище.
«Ідуть відрахування на культурно-масові заходи, які ми проводимо, надаємо допомогу при операціях, підтримуємо матеріально ветеранську і молодіжну організації, організуємо новорічні подарунки та літній відпочинок дітей, - розповідає голова профкому ПАТ«КВБЗ» Віталій Хилобоченко. – Причому в цьому році вдалося зменшити вартість путівок до дитячих таборів завдяки активній позиції заступника голови профкому, депутата міської ради Валентини Головко».
Список добрих справ, які профспілка робить для працівників, дітей, ветеранів можна продовжити. Важливо цінувати і берегти все, що маємо. Розуміти важливість солідарної підтримки і допомоги, на яких базується профспілка.
Вітаємо з 110-річчям організації всіх членів профспілки Крюківського вагонобудівного, ветеранів. Пам'ятайте: тільки коли ми разом, ми багато чого можемо!
Історична довідка
1917 - профком майстерень ініціював створення кооперативу «Взаємодопомога» для підтримки постраждалих від повені заводчан і будівництва для них житла. Навесні того року від розливу Дніпра постраждали десятки підприємств Кременчука, було зруйновано 4000 будинків.
1927 - профспілкова організація підприємства налічувала 2064 працівника, завдяки її діяльності значно поліпшено побутові умови: відкрили їдальню, душові, перший на Полтавщині робітничий клуб.
1930 - майстерні перейменовано в Крюківський вагонобудівний завод, профспілка особливу увагу приділяє організації та умовам праці.
1941 - профспілка заводу налічувала понад 7000 працівників, багато було зроблено для поліпшення умов їх праці та відпочинку: створено 9000 кв. м житла, організовано діяльність клубу, бібліотеки, парку з літнім театром, будинок відпочинку на р. Псел, нічний санаторій, дитячі садок і табір. Були плани подальшого розвитку. Їх перекреслила Друга світова війна. В евакуації в м. Перм профком дбав про налагодження побуту крюків’ян, допомогу сім'ям загиблих.
1946 - на цей часу завод уже відновив роботу в Крюкові, у складі профспілки - 36 профгруп.
1954 – 1959 роки - період активного будівництва житла для вагонобудівників. Будували всім заводом ініціативним методом, при завкомі було створено ініціативну групу, яка координувала цей процес. Загалом зведено два 27-квартирні будинки, в одному з яких розміщено дитячі ясла і дитсадок на 100 місць, 77 одноповерхових на 258 сімей, 30 двоквартирних, 16-квартирні, а також чотириповерховий гуртожиток, літній театр на 860 місць, парк культури і відпочинку, стадіон, поліклініку.
1968 - розроблено і затверджено положення «Про звання «Ветеран праці КВБЗ».
1975 - урочисто відкрито Стелу загиблим вагонобудівникам.
1995 - головою профспілкового комітету під час звітно-виборчої конференції обрано Віталія Хилобоченка, який протягом 1989-1994 рр. працював заступником голови профкому.
2002 - на підприємстві створено комісію із соціального страхування, до її складу ввійшли представники адміністрації та профкому. Уведено в дію положення «Про змагання на звання «Кращий за професією».
2004 - прийнято положення «Про надання матеріальної допомоги працівникам КВБЗ при проведенні хірургічних операцій».
Щорічно з профспілкового фонду надавалася і надається матеріальна допомога працівникам і пенсіонерам заводу, організовується оздоровлення дітей вагонобудівників у літніх таборах.
2016 - профспілці заводу виповнюється 110 років. Сьогодні вона об'єднує 32 профспілкових організації в підрозділах. Незважаючи на проблеми, у цьому році в літніх таборах оздоровлено 216 дітей вагонобудівників, надається допомога на проведення операцій і тим, у кого важке матеріальне становище, організовуються урочисті заходи з нагоди державних і професійних свят.
Прочитано 760 разів