П'ятниця, 12 серпня 2016 09:31

Участь КВБЗ у тендері на реконструкцію будівлі колишньої школи №14

Історія занепаду будівлі загальноосвітньої школи №14 триває вже більше трьох років. Почалася вона, як відомо, зі скандального закриття та виселення учнів і педагогів у 2013 році. Як громадськість і здоровий глузд не опиралися, бажання міської влади отримати у своє розпорядження ласий шматочок у вигляді нерухомості в центрі міста взяло верх. Хоча, як зазначали тоді усі міські ЗМІ зі слів градоначальників, коштів на реконструкцію під задекларований центр адміністративних послуг не було. Тому будівля пустувала, взимку, щоб не руйнувалася, її опалювали, двір обростав бур'янами і купами сміття.
Чиновники час від часу навідувалися сюди і на камеру озвучували плани реконструкції. А в 2016 таки вирішили провести тендер на ремонт. У ньому в числі п'яти претендентів взяв участь і Крюківський вагонобудівний завод. На наше запитання чому, відповів заступник технічного директора ПАТ «КВБЗ» Віктор Постільняк.
– На нашому підприємстві є робітники необхідної кваліфікації, усі дозвільні документи і ліцензії, техніка, обладнання, своє меблеве виробництво, є досвід успішної реконструкції аналогічної будівлі – школи №9.

Також ми виконували ремонтно-будівельні роботи на інших міських об'єктах. А ось буквально зараз закінчуємо реконструкцію приймального відділення міської лікарні №1. На мій погляд, гарний подарунок кременчужанам до Дня Незалежності України.
- І все-таки, незважаючи на досвід і солідну матеріально-технічну базу, можливість дати роботу мешканцям свого міста і відповідно отримати в бюджет додаткові кошти від податку з доходів фізичних осіб, пропозицію КВБЗ відхилили, чим аргументували?
– Як не дивно, головний аргумент – відсутність документально підтвердженого досвіду проведення аналогічних робіт у 2013-2015 роках. Ті документи, що ми надали, реальні результати виконаних робіт, численні публікації про них у міських і регіональних засобах масової інформації не задовольнили тендерний комітет.
- Як відомо, КВБЗ подав скаргу до Антимонопольного комітету України, в чому була її суть?
– Ми просили призупинити дію результатів тендера, скасувати визначення переможця, оскільки переможець, харківська фірма «Будівельник», має невиплачені кредити, штрафні санкції за невиконані зобов'язання, що суперечить статті 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель».
- Як відбувався розгляд справи в Антимонопольному комітеті України, яке прийнято рішення?
– Розгляд відбувся 2 серпня поточного року. КВБЗ представляли я і заступник директора ТОВ «Юртрансервіс» Марина Безус, міський відділ капітального будівництва – голова тендерного комітету Олександр Бугаєнко. Ми були здивовані відсутністю підтримки з боку міста, навпаки, було видно прагнення спростувати наші докази. Після заслуховування обох сторін і розгляду витребуваних документів постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель прийняла рішення про відмову ПАТ «КВБЗ» у задоволенні скарги.
- Чи є наміри оскаржити дане рішення?
– На сьогодні керівництво КВБЗ ще не прийняло остаточне рішення йти в суд чи ні. Але турбує інше: чи не стане цей об'єкт черговим довгобудом Кременчука, як школа-садок у кварталі 272, міський сад, хоспіс, краєзнавчий музей, меморіал «Вічно Живим», сквер імені Олега Бабаєва? Протягом декількох років ми чуємо про роботи на цих об'єктах, виділення додаткових коштів, а реального результату немає. Чи не вийде так і з центром надання адміністративних послуг? Адже, згідно з документацією, термін проведення робіт травень 2016 року – січень 2017-ого, задекларована вартість їх виконання 26,6 млн грн. Але терміни вже зміщені, а вартість на межі. Неважко спрогнозувати, що далі, найімовірніше, виникне необхідність у додаткових витратах на обладнання й матеріали, що подорожчали, та інше. І все це ляже на плечі міського бюджету, який наповнюємо ми з вами, кожен працюючий кременчужанин, який має право знати, як і з якою метою використовують сплачені ним у міську скарбницю податки.
Прочитано 557 разів