Новини

Новини

Statya ekonomist 1

Statya ekonomist 1
Тема необходимости локализации производства в Украине не нова, поднимается на разных уровнях с 2013 года. В июне текущего года Кабинету Министров Украины предложена реализация разработанного Министерством развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины пилотного проекта по закупкам сложной техники отрасли машиностроения с подтвержденной степенью локализации производства. В том же месяце группой депутатов ВРУ, представляющих различные фракции, зарегистрирован законопроект № 3739 о внесении изменений в ЗУ «О публичных закупках» в части дополнения тендерных требований критерием локализации производства. Рассмотрению этих инициатив была посвящена видеоконференция (30.06.2020г.) Киевской школы экономики, на которой представлено их «Дослідження економічного впливу локалізації».

Lokalizacia 9Демографічні процеси, що відбуваються зараз в Україні, є наслідком повної незахищеності українських виробників та внутрішнього ринку від іноземних товарів. Людина їде туди, де є робота. Українці їдуть в Польщу та інші країни Європи, оскільки на відміну від України, тамтешні ринки є закритими. Наприклад, високий рівень протекціонізму у Німеччині та Польщі забезпечується сертифікацією, ліцензуванням, допомогами на створення робочих місць, дешевими кредитами та прямими субсидіями для виробників, загальною розвинутістю економік, щоі потребують менших початкових інвестицій у нові заводи та продукти.

Люди, які виїжджають з України через брак роботи, платять податки для іншої країни, народжують там дітей, переймають іноземне громадянство, мову та культуру.

Zakonoproekt Lokalizacia 4

Zakonoproekt Lokalizacia 4
Законопроєкт про локалізацію пропонує ринок тим інвесторам, які вкладають у виробництво в Україні. Хочеш отримати контракт, оплачений грошима українських громадян, розмісти або локалізуй виробництво в Україні. Створи робочі місця для українських громадян і заплати податки в бюджет українського міста.

Директор з економіки, фінансів та перспективного розвитку ПАТ «КВБЗ» Ігор Манаєнков, технічний директор компанії Олексій Гречкін взяли участь у презентації законопроєкту про локалізацію № 3739, що відбулася 26 червня 2020 року у Львові, на базі концерну «Електрон».

Postanova Kabmin 2

Postanova Kabmin 2
На сайті Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України 11 червня 2020 року оприлюднено проєкт постанови «Деякі питання реалізації пілотного проєкту щодо здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва». 18 червня проєкт схвалив Урядовий комітет. Наступним кроком має стати його розгляд Урядом України. За пропозицією Мінекономрозвитку цей пілотний проект планується здійснити в період від прийняття до 31 грудня 2021 року.

Понеділок, 22 червня 2020 15:28

Схилили голови в скорботі

Den skorbi 2

Den skorbi 2
Сьогодні, 22 червня, у День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, напевно, кожен хоча б подумки, згадав тих, чиї життя забрала Друга світова війна. Приспущені державні стяги на будівлях, покладання квітів до меморіалів, схилені в скорботі голови – у кожному населеному пункті. Від столиці до найвіддаленішого села.

Ветерани Крюківського вагонобудівного заводу цього дня поклали квіти до підніжжя Стели загиблим вагонобудівникам. Через карантинні обмеження вони зібралися невеликою групою. Обмінялися спогадами про часи свого нелегкого воєнного дитинства, юності, що припала на часи відбудови країни. «Віддати шану полеглим на полях найкривавішої битви ХХ століття - наш обов’язок. А ще постаратися розповісти все, що пам’ятаємо і знаємо про ті страшні часи, своїм нащадкам. Щоб не перервався ланцюг пам’яті», - підкреслив голова ради ветеранів ПАТ «КВБЗ» Віктор Семенов.

Prihodko Nemilostiviy 1

Prihodko Nemilostiviy 1
Федерація роботодавців України, УСПП, Торгово-промислова палата, Рада підприємців при КМУ та Федерація профспілок України звернулися до Президента та Прем’єр-міністра України з пропозицією підтримати кандидатуру Віталія Немілостівого на посаду віце-прем’єр-міністра з розвитку стратегічних технологій та інновацій. І поширили відповідне звернення.

Illichev FRU 1

Illichev FRU 1
Наглядова рада та правління ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підтримує Федерацію роботодавців України у її прагненні послідовно та безкомпромісно вимагати обов’язкової локалізації у ході публічних закупівель і внесення її як однієї з обов’язкових умов укладання угод з іноземними компаніями. Днями на цьому в черговий раз наголосив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, виступаючи на сайті федерації.

Kramarenko minisnerstvo 1

Kramarenko minisnerstvo 1
10 червня голова правління ПАТ «КВБЗ» Максим Крамаренко взяв участь у нараді, що відбулася у Києві за дорученням Прем’єр-міністра під головуванням Мінекономрозвитку. На ній були присутні представники ФРУ, УЗ, Мінінфраструктури, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, промислових підприємств. Обговорювали ініційований ФРУ проект щодо виробництва в Україні електровозів із високим рівнем локалізації.

Це стратегічний національний проєкт. Адже прогнозований мультиплікаційний ефект від його реалізації зі ступенем локалізації понад 50% як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому, вражає.