Четвер, 15 жовтня 2020 14:51

Працюють у режимі 24/7

колектив

колектив
Такий режим роботи не є винятковим сьогодні для працівників відділу технічного сервісу. Бо мають бути готовими будь-якої миті оперативно організувати і виконати сервісне чи гарантійне обслуговування продукції КВБЗ. 16 жовтня колектив цього мобільного підрозділу відзначить 25 років від дня його створення.

 Витоки і трансформації підрозділу

Наприкінці 1994 року КВБЗ випустив новий вид продукції – автогрейдери. І саме для їх сервісного обслуговування, згідно з наказом голови правління №744 від 16 жовтня 1995 року, організовано відповідний відділ. 

Це був перший крок, далі – низка змін назви підрозділу та перепідпорядкувань, зокрема робоча група з гарантійного обслуговування автогрейдера, відділ гарантійного обслуговування і реклами ДП «Завод «Ритм», бюро гарантійного обслуговування автодорожньої техніки складального цеху (пізніше складально-зварювального), відділ гарантійного обслуговування пасажирських вагонів технічного центру, відділ рекламаційно-претензійної роботи та гарантійного обслуговування управління якістю продукції, управління сервісного обслуговування продукції та рекламно-претензійної роботи. Зміни були пов’язані з розширенням номенклатури продукції заводу, освоєнням випуску нових видів залізничної техніки, якій необхідно було забезпечити сервісний супровід. Із 2013 року це відділ технічного сервісу, що є однією зі служб директора з якості.

Керували підрозділом у різні роки Микола Кияшко, Микола Іванющенко, Дмитро Колесніков, Олександр Кириленко, Владислав Григоренко, Віталій Радченко, Олег Хміль, Олександр Куценко, Андрій Музильов. Із червня 2018 року колектив очолює Михайло Горбань.

нарада з якості

нарада з якості

Поле діяльності широке, відповідальність висока

Протягом чверті століття функції та завдання відділу значно розширилися. Так само, як і кількісний склад. Сьогодні у його структурі чотири бюро та два сервісні центри, у колективі – 61 працівник. Найпоширеніша професія – електромеханік із випробувань та ремонту електроустаткування. І не дивно, адже основна функція відділу – це сервісне обслуговування й забезпечення належного роботоздатного стану всієї продукції виробництва КВБЗ.

Бюро сервісного обслуговування транспорту соціального призначення очолює Ярослав Кривицький. У компетенції його підлеглих оформлення договорів на сервісне обслуговування дизель- і електропоїздів, виконання їх технічного обслуговування (ТО1, ТО2, ТО3) і планових ремонтів (ПР1, ПР2, ПР3). Також відгукуються вони і на замовлення разових ремонтних робіт різних видів транспорту соціального призначення. Наприклад, цього року наші фахівці організували і здійснили на території власника ремонт вагонів-гаражів.

Сергій Войтик керує колективом бюро гарантійного обслуговування транспорту соціального призначення. Поле діяльності – гарантійні ремонти пасажирських вагонів і всього моторвагонного складу. Рік тому додалися локомотиви ТЕЗЗАС виробництва GE Transportatiоn, доукомплектацію яких здійснювали на КВБЗ. До речі, нещодавно за замовленням власників техніки спеціалісти заводу добре попрацювали, вдосконаливши конструкцію підлокітників крісла машиніста та системи відеоспостереження цих локомотивів.

Бюро гарантійного обслуговування вантажних вагонів та іншої продукції тримає в полі зору вантажні вагони, ескалатори та інженерну техніку під маркою КВБЗ. Це документальне оформлення, організація та виконання гарантійних ремонтів, забезпечення необхідними запасними частинами. Керує колективом бюро Дмитро Колесніков, який у відділі - від моменту його створення. Набутий протягом років становлення і розвитку підрозділу досвід він передає сьогодні колегам.

На чолі бюро рекламаційно-претензійної роботи стоїть Світлана Лінова. Його працівники урегульовують усі питання, що стосуються рекламацій та претензій від споживачів. За потреби звертаються з претензіями до наших постачальників. Тобто стоять на сторожі якості продукції КВБЗ, дотримання найменших формальностей у відносинах із партнерами. Слід зазначити, що протягом третього кварталу підприємство не отримало жодної претензії щодо сервісного обслуговування.

Сервісним центром у Києві керує Микола Коваль. Цей колектив обслуговує електропоїзди «Тарпан» на території філії УЗШК у столиці, дизель-поїзд ДПКр-3 – на території моторвагонного депо станції ім. Т. Шевченка. Також займається гарантійним обслуговуванням міжрегіонального поїзда локомотивної тяги та пасажирських вагонів виробництва КВБЗ.

дизель

дизель

Нерідко виконують і замовлення на ремонт залізничної техніки інших виробників, зокрема електропоїздів «Хюндай». Начальник відділу порівняв цей колектив із командою рятувальників, які завжди готові прийти на допомогу тим, хто потрапив у біду. Згідно з регламентом, на усунення будь-якої несправності відводиться чотири години, тож діяти треба і оперативно, і виважено, і технічно грамотно. Саме так і працює сервісний центр КВБЗ у Києві.

Із вересня поточного року сервісний центр у Харкові очолює Олександр Хоменко. Завдання цієї небагаточисельної команди (четверо працівників) – обслуговування дизель-поїзда ДПКр-2, що перебуває в експлуатації на Львівській залізниці. За необхідності їх долучають і до обслуговування ДПКр-3.

Позитивні зміни – вимога часу і ринку послуг

Начальник відділу Михайло Горбань розповів, що останнім часом у роботі відділу відбулася низка позитивних змін. «По-перше, ми почали заробляти для заводу гроші, укладаючи договори на сервісне обслуговування. По-друге, розширилася географія роботи з появою нових маршрутів поїздів і вагонів від КВБЗ. Ми укорінилися на технічно-пасажирській станції Дарниця, отримали кілька приміщень для розміщення сервісного центру, збереження інвентарю та резервних матеріалів. Це, без сумніву, поліпшення умов праці, – підкреслив Михайло Іванович. – Також ключовими у плануванні роботи стали щоквартальні наради з якості, що проходять спільно з представниками експлуатаційних компаній, зокрема «Укрзалізниці». До речі, минулого тижня я разом із головним конструктором пасажирського моторвагонного рухомого складу взяв участь у такій нараді. Предмет розмови – результати виконання планового капітального ремонту ЕКр1-001 «Тарпан» в обсязі КР-1. У цілому замовник задоволений результатом».

Також Михайло Горбань розповів, що у зв’язку із розширенням функцій у відділі з’явилися бухгалтер і комірник. А кілька працівників пройшли спеціальне навчання і отримали сертифікати, що дають їм право долучатися до так званих важких деповських ремонтів, зокрема систем безпеки та відеоспостереження поїздів.

хоменко

хоменко

«Поле діяльності нашого згуртованого колективу сьогодні дійсно широке, а завдяки високому рівню відповідальності кожного працівника є й гідний результат – організація сервісного обслуговування продукції ПАТ «КВБЗ» протягом усього її життєвого циклу, здійснення на високому професійному рівні післягарантійного обслуговування, підтримання іміджу підприємства як виробника якісного рейкового транспорту і надійного партнера. Користуючись нагодою, хочу привітати колишніх і нинішніх працівників відділу, щиро побажати вагомих професійних здобутків, невпинного розвитку, а також міцного здоров’я, добробуту та благополуччя в родинах», - підкреслив начальник відділу.

Прочитано 386 разів