П'ятниця, 02 жовтня 2020 13:20

КВБЗ на виставці AGROEXPO-2020 представив свою продукцію і підтримав закон №3739

panorama

panorama
Протягом чотирьох днів, 30 вересня – 3 жовтня, у Кропивницькому триває VIII міжнародна агропромислова виставка AGROEXPO-2020. У ній беруть участь більше 500 виробників техніки для підприємств агропромислового комплексу та виробників сільськогосподарської продукції.

Що ми пропонуємо

ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» також демонструє свої можливості та пропозиції. Павільйон нашого підприємства привертає увагу відвідувачів відеофільмом про КВБЗ і яскравими постерами, на яких - вичерпна інформація про серійну та нову техніку заводу, орієнтовану на логістику продукції агропромислового комплексу.Цікавляться нею як представники різноманітних виробничих компаній, так і пересічні відвідувачі, особливо з дітьми. Вони емоційно реагують на відеорозповідь про вантажні вагони, транспорт соціального призначення, зокрема електро- та дизель-поїзди. «Ого! Це роблять в Україні! Я теж хочу в такому подорожувати!» - злітає з дитячих вуст. Фахівці торгової фірми та проєктно-конструкторського управління усім бажаючим надають інформацію щодо пропозицій можливої співпраці.

павильон сверху

павильон сверху

Адже, як підкреслив технічний директор КВБЗ Олексій Гречкін: «Ми сьогодні маємо можливість постачати продукцію для місцевих аграріїв та логістів у цій галузі. Насамперед, вагони-хопери для перевезення зерна й міндобрив, вагони-цистерни для рослинної олії, універсальний критий вагон, спеціальні автомобільні напівпричепи для перевезення худоби, магістральні вантажні вагони для перевезення продукції агропромислового комплексу, а також комплектуючі та запасні частини до сільськогосподарської техніки, наприклад, для сіялок і культиваторів. Крім цього, до номенклатури нашої продукції входять зварні металоконструкції за індивідуальними замовленнями, металеві контейнери (роликові, ковшеві та інші) для транспортування навальних вантажів. Система менеджменту якості підприємства сертифікована згідно з міжнародним стандартом залізничної промисловості ISO/TS 22163:2017. Також завод має міжнародні сертифікати якості у процесах зварювання відповідно до ISO 3834 та EN 15085. 

Ми сьогодні тут, щоб налагодити контакти з потенційними клієнтами, розширити виробничу лінійку. А також взяти участь у заходах, націлених на підтримку закону про локалізацію №3739».

Прийняття закону про локалізацію необхідне для економічного розвитку України

Голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» Володимир Приходько високо оцінив рівень організації заходу: «Виставка такого масштабу на території України – це знакова подія. Ми бачимо, що в полі уваги кабінету міністрів - сільське господарство, виробники техніки для нього. Минулого року було запроваджено «Програму компенсації для агробізнесу», цього року буквально витягли з рук уряду дотації для стимулювання сільськогосподарського машинобудування. Вважаю це великою перемогою, і виставка це підтверджує. Багато українських машинобудівних підприємств виробляють сільськогосподарську техніку гідної якості. Тому важливо, щоб приклад такої підтримки став дієвою схемою для інших галузей і не залишився одиничним ексклюзивом».

троє

троє

AN1A0260

AN1A0260

На цьому наголошували й інші учасники та почесні гості виставки. Зокрема голова Федерації роботодавців України Дмитро Олійник під час її урочистого відкриття повідомив про збір підписів під відкритим зверненням до керівництва країни на підтримку закону №3739, підкресливши, що до цієї ініціативи вже долучилися десятки підприємств в усіх областях України. «Чотири роки тому, коли в Україну завозили імпортні комбайни і трактори, ми сказали уряду: дістало! Нас почули, було запущено програму підтримки сільськогосподарського машинобудування, - зазначив голова ФРУ. - Сьогодні ми бачимо потужний позитивний результат: 181 компанія доєдналася до програми, багато з них уже експортують свою продукцію. Число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло у 4,5 раза, і це сприяло розширенню кількості робочих місць щонайменше на 5 тисяч. Маю надію, що, зважаючи на цей приклад, найближчим часом буде прийнято програму локалізації в машинобудівній галузі. Бо це робочі місця, якісна вітчизняна техніка, гідна оплата праці українським робітникам, розвиток економіки держави».

виставка плакат

виставка плакат

У рамках виставки Володимир Приходько та Олексій Гречкін узяли участь у виїзних робочих нарадах на провідних підприємствах Кропивницького АТ «Ельворті» та ЗАТ «Гідросила». Ключовою темою обговорення стало те, що зараз перед урядом та виробниками стоїть завдання зі створення по-справжньому технологічно розвинутої економіки і збільшення обсягів виробництва вітчизняної машинобудівної галузі.

Учасники заходу висловили міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігорю Петрашку сподівання, що держава найближчим часом удосконалить механізми стимулювання національних виробників. Кабінет міністрів прийме постанову «Про проведення експерименту зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з використанням нецінового критерію оцінки» та підтримає проєкт закону №3739 про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості».

кременчуцька техныка

кременчуцька техныка

AN1A0220

AN1A0220

Нагадаємо, що законопроєкт №3739 та проєкт відповідної постанови пропонують запровадження нецінового критерію оцінки тендерних пропозицій – «рівень локалізації виробництва». Тобто вирішальним чинником має стати те, скільки складових у витратній частині створення тієї чи іншої техніки у сфері машинобудування є виробленими в Україні.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, уже з 1 січня 2021 року частка локалізації для залізничного та громадського транспорту, наприклад, потягів метро, трамваїв або електропоїздів, має бути не нижче 30-35%. А для комунальної, спецтехніки і енергетичного обладнання (насоси, трансформатори, турбіни) - від 25 до 40% залежно від складності виробництва. У проєкті закону передбачено поступове збільшення рівня локалізації до 2024 року. Це означає, що переможцем тендеру, оголошеного державною або комунальною структурою, зможе стати тільки та компанія, що забезпечить виробництво в Україні не нижче встановленого рівня.

Локалізація виробництва – це нові виробництва та технології, висока додана вартість, гідні зарплати, нові робочі місця та збереження вже існуючих. І не лише у машинобудівній галузі. Адже, на одне робоче місце у машинобудуванні приходиться сім робочих місць у суміжних галузях.

Прочитано 488 разів