Вівторок, 28 липня 2020 16:05

Денис Шмигаль на КВБЗ: законопроєкт 3739 про локалізацію - це проєкт №1 для уряду

Shmigal na KVSZ 1

Shmigal na KVSZ 1
28 липня 2020 року в ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» побувала делегація Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.

Разом з ним на підприємство завітали Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського
господарства Ігор Петрашко, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов, в.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик.

А також голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, голова міста Кременчука Віталій Малецький, народні депутати України Олег Мовчан та Олександр Бакумов.

Прем’єр-міністр прибув гвинтокрилом, який приземлився на заводському майданчику. Його зустрічали голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько, голова правління Максим Крамаренко, члени наглядової ради та правління.

Найперше гості оглянули виставку натурних зразків вантажних вагонів виробництва КВБЗ. Затим відбулася нарада за участю Прем’єр-міністра, членів уряду, членів правління УЗ, членів наглядової ради та правління ПАТ «КВБЗ». Обговорено проблемні питання вітчизняної вагонобудівної галузі та Крюківського вагонобудівного заводу.

Shmigal na KVSZ 2

Shmigal na KVSZ 2

Серед них:
- Підприємства галузі залізничного машинобудування у критичній ситуації. Через втрату традиційних ринків і ослаблення внутрішнього випуск вантажних вагонів різко зменшився, є проблеми і в царині пасажирського вагонобудування. На КВБЗ більше року зберігаються 20 нових пасажирських вагонів, що виготовлені для Укрзалізниці за контрактами 2018 року та очікують приймання.

- Не виконується доручення Президента України Володимира Зеленського, зроблене під час візиту на КВБЗ 6 березня 2020 року – забезпечити замовлення на 90 пасажирських вагонів та 3 дизель-поїзди.

- Існує проблема реалізації договорів з Укрзалізницею через невчасне затвердження щорічних фінансових планів.

- Перемогу у тендері на виготовлення 8 поїздів для Харківського метрополітену віддано китайській компанії при наявності в Україні вітчизняного виробника – ПАТ «КВБЗ».

Shmigal na KVSZ 3

Shmigal na KVSZ 3

Shmigal na KVSZ 4

Shmigal na KVSZ 4

Shmigal na KVSZ 6

Shmigal na KVSZ 6

Затим учасники наради та журналісти відвідали корпус пасажирського вагонобудування КВБЗ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль спілкувався з робітниками, відповів на їх запитання.

Відбувся брифінг для журналістів. У своєму зверненні до преси Прем’єр-міністр повідомив, що на виконання доручень Президента України Володимира Зеленського під час його візиту на КВБЗ 6 березня 2020 року проведено певну роботу.

Shmigal na KVSZ 9

Shmigal na KVSZ 9

Зокрема, учора, тобто 27 липня (!), затверджений фінансовий план Укрзалізниці на 2020 рік.  Зараз триває приймання представниками УЗ  пасажирських вагонів, виготовлених КВБЗ згідно з контрактом 2018 року. Прозвучала цифра щодо замовлення 70 додаткових пасажирських вагонів.

Розробляється схема погашення боргів залізниці перед КВБЗ. На нараді також йшлося про перспективне планування, зокрема із виготовлення і закупки вантажних вагонів.

Прем’єр-міністр підкреслив, що законопроєкт 3739 про локалізацію, який прийнятий Верховною Радою у першому читанні, це проєкт номер один для уряду. Головний його принцип – захист вітчизняного виробника.

Shmigal na KVSZ 8

Shmigal na KVSZ 8

Питання журналістів стосувалися також курсу гривні, будівництва мосту через Дніпро.

Візит Прем’єр-міністра свідчить, що уряд налаштований на вирішення проблем українського вагонобудування, щоб відновити роботу вітчизняної промисловості, зберегти та створити нові робочі місця, забезпечити зростання ВВП України, мати додаткові надходження до бюджетів усіх рівнів.

Прочитано 625 разів