Вівторок, 16 червня 2020 15:45

Володимир Приходько підтримує пропозицію ФРУ щодо кандидатури віце-прем’єр-міністра з розвитку стратегічних технологій та інновацій

Prihodko Nemilostiviy 1

Prihodko Nemilostiviy 1
Федерація роботодавців України, УСПП, Торгово-промислова палата, Рада підприємців при КМУ та Федерація профспілок України звернулися до Президента та Прем’єр-міністра України з пропозицією підтримати кандидатуру Віталія Немілостівого на посаду віце-прем’єр-міністра з розвитку стратегічних технологій та інновацій. І поширили відповідне звернення.

До нього долучаються всеукраїнські, галузеві та регіональні об’єднання, асоціації, федерації, відомі промисловці України. Зокрема голова наглядової ради ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», заслужений машинобудівник України, член президії ФРУ Володимир Приходько:

- Переконаний, необхідно призначити на посаду нового віце-прем’єр-міністра людину, яка добре знає роботу промисловості, насамперед, машинобудування, як ключової структури розвитку держави. Зокрема й підвищення її обороноздатності.

Нам всім потрібен сильний керівник-промисловець, готовий до діалогу з владою та бізнесом, здатний проводити конкретні та дієві заходи щодо поліпшення ситуації в економіці України.

Ми знайомі з Віталієм Олександровичем Немілостівим давно, ще за часів, коли він працював заступником міністра Дмитра Колєснікова у Міністерстві промислової політики, яке існувало до 2014 року. То була плідна співпраця, спільне вирішення нагальних питань.

Prihodko Nemilostiviy 2

Prihodko Nemilostiviy 2

Його біографія – це шлях людини, яка досягла успіху завдяки своєму розуму, організаторським здібностям. Справжній професіонал, першокласний менеджер. Знає промисловість України із власного досвіду, бо свого часу працював генеральним директором відомого харківського заводу імені Малишева. Його діяльність у Верховній Раді та інших сферах додала йому компетентності, необхідного досвіду, бачення питань на державному рівні.

Він знає принципи формування Державних програм економічного та соціального розвитку, законів про Державний бюджет України, здатний очолити роботу з визначення пріоритетних напрямів розвитку промисловості. Розуміється у таких поняттях як державна безпека, єдина економічна політика, зовнішньоторгова діяльність, міжнародна торгова політика та інших. Уболіває за справу. Патріот України.

Тож не маю сумніву, що він стане гідним Віце-прем’єр-міністром з розвитку стратегічних технологій та інновацій. Підтримую лист-звернення Федерації роботодавців України, УСПП, Торгово-промислової палати, Ради підприємців при КМУ та Федерації профспілок України.

Звернення Федерації роботодавців України, УСПП, ТПП, Ради підприємців при КМУ та ФПУ до Президента та Прем’єр-міністра України з пропозицією щодо кандидатури на посаду віце- прем’єр-міністра з розвитку стратегічних технологій та інновацій

Під час пандемії головним напрямком економічної політики стає національний індустріальний протекціонізм. Це ключовий інструмент для багатьох країн, які після пандемії починають ще активніше захищати своїх виробників і свої ринки.

COVID-19 ще раз наочно продемонстрував, що наявність власної промисловості - це питання національної безпеки. Однак у квітні 2020 року промислове виробництво в країнах ЄС за карантинних заходів рекордно знизилася і досягло найнижчих за останні 25 років показників.

В Україні обсяги промислового виробництва у квітні 2020 року порівняно з квітнем попереднього року скоротилися на 16,7%. Загалом вітчизняна промисловість падає 11 місяців поспіль.

Більшість держав сьогодні застосовують безпрецедентні заходи підтримки власних виробників через різні механізми та активно змагаються за світові ринки. І ми маємо змінюватися дуже швидко, щоб встигати за змінами у світі.

Саме тому ми вітаємо рішення Президента та Уряду щодо створення посади віце-прем’єр-міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій. Передбачається, що серед його повноважень будуть питання реформування ОПК та розвитку космічної галузі, а також профільного міністерства.

Адже провідна роль промисловості та новітніх технологій є центральною ознакою економічного розвитку у світі.

Ця галузь має найбільший мультиплікативний ефект для економіки, саме вона виробляє значну частину ВВП, стимулює інноваційну діяльність, гарантує велику частку експортних доходів, створює та підтримує мільйони робочих місць, наповнює державну скарбницю, а відповідно - є основою сталого соціально-економічного розвитку. Україна має сильні компетенції у цій сфері, але останнім часом питання промисловості було, як то кажуть, не в тренді, йому не приділялося належної уваги. Саме тому падала промисловість і не використовувалися належним чином можливості оборонного комплексу.

Ми ще з 2016 року неодноразово порушували питання перед органами законодавчої та виконавчої влади щодо необхідності кардинальної зміни підходів до формування та реалізації промислової та військово-промислової політики.

Переконані, що профільним віце­ прем’єр-міністром має бути не випадкова людина через належність до тієї чи іншої політичної сили, а знаний і шанований в промислових колах фахівець з практичним досвідом як державного управління, так і реалізації успішних проектів у оборонно-промисловому комплексі.

ФРУ, УСПП, ТПП, Рада підприємців при КМУ та ФПУ вважають, що такою кандидатурою обrрунтовано та заслужено може бути Віталій Немілостівий. Зараз він заступник голови ради ФРУ, почесний голова Корпорації «УкрІннМаш», має значний досвід роботи на промислових підприємствах , в органах законодавчої та виконавчої влади.

Віталій Немілостівий був генеральним директором ДП «Завод імені В. О. Малишева», першим заступником Міністра промислової політики України, народним депутатом України VII скликання, секретарем комітету Верховної Ради України з питань промислової та інвестиційної політики, членом спеціальної контрольної комісії ВРУ з питань приватизації.

Тож просимо Президента та Прем’єр-міністра підтримати кандидатуру Віталія Немілостівого на посаду Віце-прем’єр-міністра розвитку стратегічних технологій та інновацій.

Та сприяти утворенню Кабінетом Міністрів України центрального органу виконавчої влади з формування та реалізації промислової політики та оборонно-промислового комплексу.

Звернення підтримали:

Федерація роботодавців автомобільної галузі.
Федерація металургів України.
Конфедерація будівельників України.
Федерація роботодавців транспорту України.
Асоціація Украгромаш.
Асоціація Підприємств Скляної Промисловості «Скло України».
Укрлегпром - Українська Асоціація підприємств легкої промисловості.
Об’єднання організацій роботодавців Херсонщини.
Кіровоградське обласне об’єднання організацій роботодавців.
Київське обласне об’єднання організацій роботодавців Форум.
Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців-виробників ТЗР.
Бізнес Закарпаття. Об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття».
Об’єднання організацій роботодавців Одеської області.

Прочитано 432 разів