Вівторок, 16 червня 2020 14:39

КВБЗ підтримує вимоги ФРУ щодо внесення обов’язкової локалізації до умов публічних закупівель

Illichev FRU 1

Illichev FRU 1
Наглядова рада та правління ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» підтримує Федерацію роботодавців України у її прагненні послідовно та безкомпромісно вимагати обов’язкової локалізації у ході публічних закупівель і внесення її як однієї з обов’язкових умов укладання угод з іноземними компаніями. Днями на цьому в черговий раз наголосив генеральний директор ФРУ Руслан Іллічов, виступаючи на сайті федерації.

Член правління акціонерного товариства, директор з економіки, фінансів та перспективного розвитку ПАТ «КВБЗ» Ігор Манаєнков, якого ми попросили прокоментувати статтю Руслана Володимировича, наголосив на важливості вибудовування нових базових підходів до закупівель за бюджетні кошти. «Треба зробити все можливе, щоб вітчизняні промислові підприємства були залучені до участі у модернізації вітчизняної інфраструктури та інших не менш амбітних проєктах, ініційованих урядом. Здається, нарешті з’явилося розуміння, що підтримка і розвиток власних високотехнологічних виробництв — один зі шляхів порятунку української економіки у наш кризовий час. І підвищення рівня локалізації закупок – це важлива умова збереження робочих місць в Україні та забезпечення її стабільного розвитку», – зазначив Ігор Вікторович.

Чому Федерація буде послідовно та безкомпромісно вимагати обов’язкової локалізації при публічних закупівлях

Illichev FRU 2

Illichev FRU 2

Тому, що публічні фінанси – це наші податки, і ми маємо право вказувати владі всіх рівнів, як витрачати сотні мільярдів гривень на рік.

•Тому, що локалізація виробництва – це робочі місця, нові виробництва та технології, висока додана вартість.

•Тому , що так роблять всі розумні країни. Від Казахстану до Сполучених Штатів та Алжиру. Ніякий вільний ринок нічого не регулює! Ми проаналізували публічні закупівлі з 2015 року. Жодний іноземний виробник, який поставив нам по імпорту свій продукт за контрактами на суму більше 100 млн гривень не локалізував в Україні жодного відсотку виробництва. Не виготовив жодного гвинта чи гайки.

Не вірите? Візьмемо контракт на 1 млрд доларів із закупівлі локомотивів GE. Де реальна локалізація, що, до речі, було прописано в контракті? Хто понесе персональну відповідальність за її відсутність? Хто компенсує Україні нестворені робочі місця?

•Тому, що – локалізація - чи не єдиний шлях та можливість для України справжньої кооперації зі світовими виробниками та включення до їх виробничих ланцюгів. По іншому просто не буває – «індустріальний діалог» та інвестиції народжуються на виробництві, а не слайдах псевдопрезентацій «соросят».

•Сьогодні в українських трамваях, тролейбусах, швидкісних та дизель-потягах, пожежних машинах та комунальній техніці, каретах швидкої допомоги, турбінах та компресорах від 20 до 70 відсотків комплектації світових лідерів машинобудування.

І вони готові частину комплектації виробляти в Україні за умови стабільних замовлень. Ми це знаємо, бо спілкуємося з ними мовою контактів та партнерства! Ми – це велика родина Міжнародної організації роботодавців, де маємо партнерів зі 150 країн! Ми краще за будь яких експертів та «нянь» знаємо, що потрібно Alstom, Siemens, Mazotti чи DEUTZ щоб виробляти в Україні.

•Локалізація – це сьогодні найшвидший шлях до залученні інвестицій. Ніяка «інвестиційна няня» нам не допоможе. Польська, румунська чи навіть білоруська «няні» вже працюють набагато краще та інструментів підтримки в неї набагато більше. Але коли ми скажемо інвестору, що ринок в 700 локомотивів у найближчі 5 років буде у того, хто створить локалізацію виробництва в Україні, це буде набагато кращий аргумент для інвестицій, ніж «няні», дерегуляції та розмови про місце України в Doing Business.

Ми говоримо Уряду – не розглядайте локалізацію як виключно підтримку вітчизняних виробників. Розглядайте її, як запрошення та стимул до інвестицій для компаній з усього світу!!!

Українські компанії можуть і вже виробляють конкурентні серійні продукти, маючи багато іноземних партнерів в їх локалізації.

І мені дуже дивно, коли деякі політики, експерти та «грантожери» на ефірах та сторінках інтернету вже почали компанію дискредитації ідеї локалізації, поливаючи брудом національних виробників та розказуючи нісенітниці про «Запорожці» та відсталі неконкурентні виробництва.

Ми конкурентні. І в цьому дуже просто переконатися – приїдьте на «Електрон», «Черкаський автобус» чи «Богдан» та подивіться на трамваї, автобуси та електробуси, які вони виробляють. Відвідайте Крюківський вагонобудівний завод з його швидкісними потягами, дизель-поїздами та метро. Завітайте до «Пожмашини» й «Спецбудмашу» – і побачите дорожню та спеціальну техніку, якою вони здатні забезпечити всі регіони України. Подивіться виробничі можливості «Турбоатом», «Зоря Машпроект» чи концерну «Нікмас».

Illichev FRU 6

Illichev FRU 6

Illichev FRU 4

Illichev FRU 4

Illichev FRU 3

Illichev FRU 3

Потрібно лише бажання побачити наші сильні сторони, компетенції та переваги і дати вітчизняним виробникам можливість максимально розкрити свій потенціал.

Впевнений, що разом із нашими друзями та однодумцями – Ігорем Петрашком
(Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Ред.), Дмитром Кисилевським (заступник голови комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді України IX скликання), Роксоланою Підласою (народний депутат України, заступник голови комітета Верховної Ради з питань економічного розвитку) та сотнями українських підприємців нам це вдасться.

Руслан Іллічов, генеральний директор ФРУ.

Прочитано 605 разів