Понеділок, 15 червня 2020 15:08

Нарада в Мінекономрозвитку щодо локалізації виробництва електровозів

Kramarenko minisnerstvo 1

Kramarenko minisnerstvo 1
10 червня голова правління ПАТ «КВБЗ» Максим Крамаренко взяв участь у нараді, що відбулася у Києві за дорученням Прем’єр-міністра під головуванням Мінекономрозвитку. На ній були присутні представники ФРУ, УЗ, Мінінфраструктури, Мінекономіки, Антимонопольного комітету, промислових підприємств. Обговорювали ініційований ФРУ проект щодо виробництва в Україні електровозів із високим рівнем локалізації.

Це стратегічний національний проєкт. Адже прогнозований мультиплікаційний ефект від його реалізації зі ступенем локалізації понад 50% як для 150 промислових підприємств машинобудівної та суміжних галузей України, так і української економіки в цілому, вражає.

Додаткові надходження до бюджетів та фондів складуть близько 200,8 млн євро, економія видатків по безробіттю – 76 млн євро, буде створено близько 10 тисяч робочих місць, українське населення отримає дохід у вигляді заробітної плати – до 18,5 млн євро, що у свою чергу стимулюватиме споживчий попит на ринку. Усе це позначиться на зростанні ВВП мінімум на 3,74 млрд грн щорічно.

У квітні ФРУ опублікувала відкрите звернення до Прем’єр-міністра України, яким запропонувала уряду здійснити невідкладні дії для реалізації такого проєкту. Поштовхом для цього стало оголошення УЗ відбору на включення до «короткого списку» виробників, які зацікавлені у постачанні 205 вантажних електровозів. Очікувана вартість їх закупівлі становить близько 1 млрд долл США

Мінімальний рівень локалізації 15%, проголошений Укрзалізницею, є неприпустимо низьким показником для такого масштабного проекту. Він має складати 35%, в ідеалі – 53%, наші виробники здатні це забезпечити.

Kramarenko minisnerstvo 2

Kramarenko minisnerstvo 2

Kramarenko minisnerstvo 3

Kramarenko minisnerstvo 3

Під час зустрічі тривали дискусії, як цього досягти. Свої міркування висловили Максим Крамаренко від КВБЗ, а також представники Хартрон – Експрес, заводів «Електроважмаш», Укрелектроапарат, «Екватор» та ін.

Дійшли згоди, що мінімальний рівень вимоги по локалізації виробництва локомотивів в Україні має бути 35%. Домовилися, що буде внесено корективи у пропозиції Укрзалізниці. Буде створено робочу групу з 2 підгруп, одна з яких визначить фінансові інструменти закупівлі, друга сформулює вимоги до локалізації, займатиметься технологіями та визначенням вартості життєвого циклу.

Ця зустріч - важливий крок. Адже підвищення локалізації виробництва - це не тільки нові робочі місця, а й зростання рівня машинобудівних технологій на промислових підприємствах країни.

Прочитано 790 разів