Середа, 27 травня 2020 14:40

Про Івана Приходька розповідає музейна експозиція в бібліотеці (фото, відео)

Ivan Prihodko 110 1

Ivan Prihodko 110 1
Багато мешканців Крюкова добре знають бібліотеку – філію №1 центральної бібліотечної системи Кременчука, що знаходиться на центральній вулиці правобережжя. Бібліотека, як і сама вулиця, носить ім’я почесного громадянина Кременчука Івана Митрофановича Приходька.

У ці травневі дні, напередодні 110-річчя з дня його народження, ми згадуємо цю людину, яка стала прикладом високого громадянського служіння для наступних поколінь. Він був талановитим керівником – очолював два провідних не тільки на Полтавщині, а й в Україні, машинобудівні заводи – Крюківський вагонобудівний (КВБЗ) та Кременчуцький автомобільний (КрАЗ). Величезний вклад у розвиток цих колективів, збільшення обсягів виробництва продукції, соціальну сферу міста дає підставу стверджувати, що директор Іван Приходько був неординарною особистістю, мудрою і водночас напрочуд скромною людиною. Любив і шанував людей, умів націлити їх на досягнення поставлених завдань.

І сам Іван Митрофанович, і його дружина Олександра Миколаївна свого часу були читачами нашої бібліотеки. Адже жага до читання, освіти – у нього ще з дитинства. У книзі «Директор Іван Приходько», що вийшла у 2010 році, йдеться про те, що у шкільні роки він майже щодня брав у бібліотеці нові книги, і це було справжнє щастя для юнака.

Любов до книжок, нових знань допомогли йому успішно навчатися у технікумі, отримати вищу освіту, працювати, обіймати керівні посади.
Завдяки старанням колективу КВБЗ і його директора Івана Приходька у повоєнні роки у Крюкові велося масштабне промислове та житлове будівництво. В числі інших у 1956 році був зведений і триповерховий житловий будинок, на першому поверсі якого знаходиться наша бібліотека.

Ivan Prihodko 110 3

Ivan Prihodko 110 3

Ivan Prihodko 110 5

Ivan Prihodko 110 5

Серед інших соціальних об’єктів: шкіл, медичних закладів, дитсадків, стадіону, парку бібліотека стала невід’ємною частиною правобережного Крюкова. Увесь час, починаючи від закладання першої цеглини цього будинку і по цей день, колектив вагонобудівного, який нині очолює Володимир Іванович Приходько – старший син Івана Митрофановича, опікується бібліотекою. Від підприємства книгозбірня отримала в дарунок книги: «Сто видатних особистостей Полтавщини минулих століть», «Крюківський вагонобудівний завод – 140 років розвитку і вдосконалення», «Директор Іван Приходько», «Кременчук улюблене місто», «Хай летять країною поїзди» та інші. Ці книги, а також надані журнали, плакати, газети стали основою експозиції музейного куточка, єдиного у своєму роді серед бібліотек Полтавської області.

Експонати розповідають про основні віхи життя і діяльності Івана Приходька, історію та сьогодення Крюківського вагонобудівного заводу.
Ми проводимо екскурсії для студентів та школярів. Молодь цікавиться історією рідного краю та заводу, де у багатьох працюють батьки. А також новинками продукції, що випускає підприємство.

За рішенням голови наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимира Приходька заводські спеціалісти відремонтували приміщення бібліотеки, виготовили нові меблі, облаштували ґанок та фасад у цілому. Завод не припиняє допомагати бібліотеці. За це ми щиро вдячні і сподіваємось на подальшу співпрацю.Ivan Prihodko 110 6

Ivan Prihodko 110 6

До 29 травня – дня пам’яті Івана Приходька, ми підготували тематичну фотовиставку, відеофільм, які покажемо нашим читачам, поширимо на сторінці бібліотеки у Фейсбуці.

Лариса Васильченко,
завідуюча філією №1 імені Івана Приходька ЦБС для дорослих.

Ivan Prihodko 110 2

Ivan Prihodko 110 2

Прочитано 406 разів

Медиа