П'ятниця, 27 березня 2020 13:23

На КВБЗ створено штаб, який організовує і координує дії колективу в умовах поширення коронавірусу

KVSZ protiv virusa 1

KVSZ protiv virusa 1
За рішенням Кабінету Міністрів України на території держави оголошено карантин через коронавірус. А, враховуючи подальше поширення захворювання, яке переросло в пандемію, в Україні введено режим надзвичайної ситуації до 24 квітня 2020 року. Щоб забезпечити стабільну роботу підприємства за таких умов, виконання всіх рішень уряду та місцевих органів влади, задля збереження здоров’я та працездатності колективу на Крюківському вагонобудівному заводі створено штаб, який очолив голова правління Максим Крамаренко.

Ми попросили Максима Вікторовича детальніше розповісти про його роботу.

- Штаб оперативно збирається на засідання, розглядає питання і приймає рішення, які є обов’язковими до виконання для кожного працівника ПАТ «КВБЗ». Зокрема, такі засідання відбулися 23, 24 березня та в наступні дні за участю членів правління, директорів за напрямами, спеціалістів. Зокрема, прийнято низку важливих рішень, які схвалені головою наглядової ради Володимиром Приходьком і втілюються в життя.

Найперше, що ми зробили, виготовили плакати, які пояснюють небезпечність COVID-19, правила протидії коронавірусу, норми гігієни, яких має дотримуватися кожен, щоб уникнути зараження. Плакати передано в усі підрозділи заводу, де їх вивішено на видних місцях.

KVSZ protiv virusa 2

KVSZ protiv virusa 2

Вирішено придбати 6 безконтактних термометрів, щоб посилити контроль та уникнути поширення будь-якої вірусної інфекції серед працівників підприємства. Будуть закуплені також експрес-тести для попередньої діагностики коронавірусу медичними працівниками лікувально-оздоровчого центру підприємства. Вони, як і медики по всій країні та у світі, опинилися на передньому краї боротьби з небезпечним вірусом. Наразі заводські медики працюватимуть у посиленому режимі.

Як ми вже повідомляли, на прохідних, в адміністративних будниках, які відвідує багато людей, впроваджено режим посиленого вологого прибирання із застосуванням дезинфікуючих засобів. Оскільки інтенсивність праці прибиральниць значно зросла, погоджено збільшити їм оплату праці. Якщо знайдуться бажаючі перейти трудитися у цій царині – тобто з прибирання та дезинфекції приміщень, то адміністрація заводу готова надати їм таку можливість з відповідною оплатою праці.

KVSZ protiv virusa 4

KVSZ protiv virusa 4

У 3-4 рази збільшено норму видачі засобів гігієни всім працівникам підприємства, адже часте і ретельне миття рук – один із важливих моментів особистої гігієні, що допомагає уникнути будь-яких інфекцій. У місцях перебування значної кількості працівників розміщено ємності з антисептиком і дозаторами, щоб кожен міг обробити руки. Дезінфікуючі засоби передано в усі підрозділи для обробки дверних ручок, поручнів та інших поверхонь з метою знезараження.

Працівники підприємства, які перебували останнім часом на відпочинку чи у відрядженні за межами країни, або в регіонах України, де виявлено найбільше випадків захворювання на коронавірус, знаходяться вдома на двотижневій самоізоляції. А їх електронні перепустки на цей час заблоковано, щоб унеможливити бажання «відвідати колектив та поспілкуватися».

Вирішено мінімізувати виїзди у відрядження, скасувати збори та конференції, наради за участю значної кількості людей, пересування працівників територією підприємства без гострої потреби. Документообіг - в електронному вигляді чи через канцелярію, яка доставить документи в усі підрозділи. Ділове спілкування та вирішення невідкладних питань здійснювати телефоном, скайпом, електронною поштою та іншими способами сучасного безконтактного зв’язку. Проводити наради в режимі онлайн конференцій.

Ми пропонуємо вагонобудівникам, які цього бажають, на період карантину оформити оплачувану щорічну відпустку і провести цей час в ізоляції, вдома. Проробляється можливість праці деяких фахівців у режимі віддаленого доступу. Особливо це стосується працівників старшого віку, які за статистикою медиків, відносяться до групи найбільшого ризику у плані захворювання на коронавірус.

Директору із безпеки, персоналу та соціальних питань Леоніду Олійнику, голові ради ветеранів Віктору Семенову доручено скласти список ветеранів підприємства, які за умов карантину потребують допомоги. А затим і організувати надання необхідної допомоги.

KVSZ protiv virusa 6

KVSZ protiv virusa 6

KVSZ protiv virusa 7

KVSZ protiv virusa 7

Через дефіцит захисних медичних масок у мережі аптек, організовано їх виготовлення на пошивній дільниці корпусу пасажирського вагонобудування. Матеріали для них придбано управлінням закупок і маркетингу. Завдання – забезпечити всіх працівників підприємства масками. Відділом з охорони праці та навколишнього середовища складено графік отримання цих захисних засобів підрозділами. Триває видача масок, оскільки вони необхідні під час праці. До того ж міською владою ухвалено рішення, що люди мають обов’язково бути в масках при відвідуванні магазинів, аптек, проїзді у громадському транспорті та ін.

Директора із закупок і логістики Руслана Денисенка зобов’язано забезпечити наявність на підприємстві двомісячної норми дезінфікуючих засобів, відпрацювати питання дезінфекції транспортних засобів підприємства.

Наразі в місті вирішується питання чи буде й надалі працювати громадський транспорт. Якщо ж буде прийнято рішення призупинити його роботу, то виникає питання доставки працівників на підприємство. У колективах складають списки людей, яким буде нічим добратися з лівобережжя чи передмістя. Особливо це стосується тих спеціалістів, котрі працюють в підрозділах, що забезпечують життєдіяльність заводу, наприклад, охоронці, енергетики, зв’язківці, транспортники. Чимало вагонобудівників, які дістаються на роботу особистими авто, погодилися підвозити колег. Вивчається потреба у додатковому транспорті.

Не виключено, що в країні може бути оголошений надзвичайний стан. Тож штаб проробляє план дій і для такого варіанту розвитку подій.

За рішенням наглядової ради і правління для потреб медичних закладів міста виділено значні кошти, закупляється необхідне обладнання та засоби захисту. Детальніше про це повідомимо дещо пізніше.

Про роботу підприємства у квітні за встановленим порядком видаватиметься наказ, в якому буде оговорено режим праці з урахуванням епідеміологічної ситуації.

Шановні колеги, вагонобудівники!
Якщо хтось відчує погіршення стану здоров’я з будь-яких причин, ви маєте повідомити про це свого керівника, а також сімейного лікаря. І залишитися вдома.

Звертаюся до кожного з вас: найголовніше на сьогодні завдання - вберегти колектив, наших людей та територію підприємства від проникнення коронавірусу. Адже це запорука того, що завод працюватиме, виготовлятиме продукцію, виплачуватиме заробітну плату.

Найголовніше у такій ситуації зберігати спокій, виконувати розпорядження керівників, дотримуватися особистої гігієни, дбати про здоров’я своє і оточуючих, терпляче і з розумінням ставитися до запобіжних заходів.

Бажаю вам і вашим родинам доброго здоров’я, душевної рівноваги, мужності. Дякую за розуміння.

Прочитано 1218 разів