П'ятниця, 28 лютого 2020 16:39

КВБЗ і УЗ: розмова начистоту

На сайті КВБЗ 26 лютого 2020 року було розміщено інформацію «Бий свій свого, щоб чужий і духу боявся». Про те, як Укрзалізниця на міжнародному рівні намагається зганьбити КВБЗ і відібрати у підприємства право на ремонт старих пасажирських вагонів. Як кажуть, багато було, але такого ще не було. Цю інформацію підхопили інтернет-ЗМІ, природно розійшлася вона і в Фейсбуці. На сторінці бізнесмена і блогера Олександра Соколовського, який як небайдужа людина, як член Президії ради Федерації роботодавців України теж підняв цю тему під девізом: «Може, вітчизняного виробника пора вже добити, щоб не мучився?» розмістив коментар начальник департаменту з пасажирських перевезень УЗ Олександр Красноштан. Він (треба розуміти від імені УЗ) розмістив старанно підготовлену відповідь не тільки по темі капітально-відновлювальних ремонтів, а за багатьма пунктами. За принципом давай валити все, щоб сильніше і якомога болючіше вдарити постійного і давнього партнера Укрзалізниці - Крюківський вагонобудівний завод. Яка від цього користь і кому? Простому громадянину або людині з гуманітарною освітою всього й не зрозуміти - технічні робочі моменти. Половина неправди, але місцями Олександр навіть не збрехав. Просто він все не сказав, не договорив. Давайте ж договоримо. Давайте відверто і про все по порядку.

 Про роботу двосистемних швидкісних міжрегіональних електропоїздів «Тарпан» виробництва КВБЗ

Прикро, що керівник УЗ, що обіймає таку посаду, ігнорує статистичні дані. Статистика - річ уперта і часто саме вона відображає реальність, без прив’язки до бажань окремих людей та їх емоцій. Так, за 2018 рік на один електропоїзд з розрахунку на 1000 км пробігу: у ЕКр1 - 1,6 відмов; у HRCS2 - 2,04; у EJ 675 Skoda - 2,25. Думаємо, коментарі зайві.

EKP 1 v Lvove

EKP 1 v Lvove

Необхідно pfзначити, що ЕКр1 експлуатується тільки на змінному струмі з жовтня 2019 року, але ніяк не більше року. Оперативне усунення подібних ситуацій із виходом із ладу дорогого спеціального обладнання можливо тільки при наявності резервного фонду. Але скільки разів ми не зверталися на адресу експлуатуючої організації з пропозицією про його створення, відповідь так і не отримали. Реакція виникає тільки після появи проблеми. Не дивлячись на це, двосистемність електропоїзда ЕКр1 буде відновлена ??під час найближчого планового ремонту.

Про право КВБЗ на ремонт старих пасажирських вагонів

rempas5

rempas5

Що стосується КВР, то пройшло не так багато часу з моменту проведення міжвідомчої комісії з приймання робіт, пов’язаних з виконанням КВР пасажирського вагона на території і силами КВБЗ, в якій узяли активну участь керівники і фахівці УЗ, підписали відповідні документи. Ще не встигло висохнути чорнило на підписах представників УЗ , які перебували на території КВБЗ, але чомусь це забуте і не згадується! Дивний випадок амнезії, навіть при наявності офіційних документів, в тому числі і фото.

rempas2

rempas2

rempas4

rempas4

Про експлуатацію регіонального дизель-поїзда ДПКр-3 виробництва КВБЗ

Якщо говорити про дизель-поїзд ДПКр-3 на початковому етапі його експлуатації, то давайте більш детально розберемо випадки відмов. З початку експлуатації було зафіксовано тільки два випадки несправностей з вини КВБЗ. Решта ж - 80% випадків відмов були пов’язані з втратою тяги в зв’язку з використанням забрудненого палива.

DPKr-3 10000 km 4

DPKr-3 10000 km 4

А тепер більш докладно про втрату тяги. Уявіть, що ви купили дорогий сучасний автомобіль, який відповідає передовим стандартам в області екологічності, і вирішили заправити його дизельним паливом з присадками у вигляді бруду, залишків комах і т.д. Питання - довго ви будете на ньому їздити ??? І отримувати від цього задоволення ??? Думаю, відповідь очевидна. При комісійному огляді спільно з фахівцями УЗ вмісту паливних баків підтверджено, що саме забруднення палива є основною причиною втрати тяги. Що стосується резерву поїздів, то в першу чергу він призначений для декількох поїздів Pesa, а вже потім для єдиного ДПКр-3 виробництва КВБЗ.

І знову щодо технічних моментів експлуатації

Щодо «волаючого» випадку руйнування муфти привода генератора у перший місяць експлуатації. Муфта - це не що інше, як запобіжна ланка на випадок виникнення нештатної ситуації, яких, як показує практика, на залізниці більш ніж достатньо. Давайте хоча б згадаємо недавній випадок пошкодження п’яти вагонів МПЛТ через падіння на шлях карданного валу від локомотива, що дійсно могло призвести до непоправних наслідків, а також неодноразові випадки падіння гальмівних колодок на шлях, які приводили до пошкодження подвагонного обладнання. Де ж пости окремих представників керівництва УЗ з збуреннями по даних випадках ??? Не виключено, що руйнування муфти пов’язано з чимось подібним. При цьому муфта повністю виконала своє призначення, виключивши ушкодження генератора, редуктора і іншого дорогого підвагонного обладнання, що дозволило в мінімальні терміни відновити експлуатацію вагона. Шкода, що пан Красноштан О.М. не володіє інформацією про призначення запобіжних пристроїв на вагоні, мабуть, дається взнаки відсутність реального досвіду роботи на залізниці.

Щодо звинувачення КВБЗ в підробці

Що стосується підробки з датами виготовлення вагонів, то люди, які себе поважають, сказавши «А» говорять і «Б». Дане звинувачення кинуто без будь-яких роз’яснень. З цієї причини і відповісти на нього неможливо.

Про експлуатацію Укрзалізницею поїздів інших виробників

У свою чергу хотілося б провести невеличкий урок математики для Красноштана О.М. Є два поїзди виробництва Skoda з населеністю 636 осіб кожен. Вони понад рік як виведені з експлуатації через неможливість організації належного рівня сервісного обслуговування та ремонту https://www.youtube.com/watch?v=NrwxI1iahoU

Питання - які економічні втрати поніс бюджет УЗ через їх простій більше року? Найпростіші математичні дії, навіть з урахуванням неповного завантаження поїздів і щадного графіка експлуатації, показують, що втрати складуть не менше 100 000 000 грн на рік.

Невідомо, чи зможемо ми дочекатися від пана Красноштана О.М. відповіді на це запитання, яке безпосередньо лежить в сфері його посадових обов’язків. Бо він витрачає свій талант і емоції на з’ясування відносин з КВБЗ, нерідко вдаючись до перекручування інформації та відвертих фейків?

Прочитано 503 разів