Вівторок, 11 лютого 2020 14:11

Регіональний дизель-поїзд ДПКр-3 виробництива КВБЗ пройшов перші 25 тисяч кілометрів

Як повідомив нам головний конструктор пасажирського моторвагонного рухомого складу ПАТ «КВБЗ» Дмитро Єгоров, станом на 10 лютого 2020 року загальний пробіг нового регіонального дизель-поїзда ДПКр-3 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу склав 25 002 км.

Цей вітчизняний регіональний дизель-поїзд продовжує писати свою біографію, яка включає народження, випробування, обкатний пробіг і власне щоденну роботу на маршруті Київ - Аеропорт Бориспіль з 27 грудня 2019 року.

Наприкінці січня фахівці ПАТ «КВБЗ провели низку нарад із керівництвом філії Укрзалізниці «Українська залізнична швидкісна компанія» (УЗШК), зокрема її директором Сергієм Лейбуком, щодо подальшої організації сервісного обслуговування дизель-поїзда ДПКр-3. Наразі з УЗШК укладено тимчасовий договір про технічне обслуговування нового дизель-поїзда та його силових установок (двигунів). Умовами угоди передбачено обслуговування в обсягах ТО-1, ТО-2 та ТО-3. Планується, що ці роботи виконуватимуть спеціалісти київського сервісного центру ПАТ «КВБЗ» із залученням представників фірми Voith. До речі, працівники відділу технічного сервісу разом зі спеціалістами німецької компанії провели перше планове технічне обслуговування двигунів. Це необхідний комплекс робіт після напрацювання силовими установками поїзда 400 мотогодин.

Підкреслимо, що договір тимчасовий, питання щодо обслуговування дизель-поїзда до кінця року наразі не вирішено.

Залишаеться невирішеною й доля інших п’яти дизель-поїздів. Як ми вже повідомляли, згідно із договором, підписаним у серпні 2018 року, КВБЗ мав виготовили для Укрзалізниці шість таких поїздів. Проте УЗ придбала лише один у 2019 році. Решти – п’яти дизель-поїздів - немає навіть у проекті фінплану залізниці на 2020 рік. Більше того, Укрзалізниця подала до суду позовну заяву щодо зменшення обсягу закупок з шести одиниць до однієї. Це означає припинення поставок, виключення дизель-поїздів із закупок у 2020 році взагалі!

Прочитано 1513 разів