Четвер, 30 січня 2020 14:39

Відбулася зустріч керівників підприємств з очільниками Полтавської області

Голова наглядової ради ПАТ «КВБЗ» Володимир Приходько та голова правління Максим Крамаренко взяли участь у зустрічі керівників промислових підприємств з очільниками області, що відбулася в Полтаві 29 січня 2020 року.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його перший заступник Дмитро Лунін і заступник Євген Греков говорили з керівниками підприємств про стан і перспективи розвитку промислового комплексу Полтавщини, проблеми, які доводиться долати трудовим колективам.

«Хочемо виступити вашими надійними партнерами у розбудові промисловості в області. Допомогти щонайменше зберегти робочі місця та потужності, а якнайбільше – їх примножити», – зазначив на початку зустрічі Олег Синєгубов.

Poltava Prihodko 1

Poltava Prihodko 1

На зустрічі було сказано, що промисловість Полтавщини має потужний виробничий та науково-технічний потенціал і представлена різними галузями – від видобувної до високотехнологічної продукції та товарів широкого вжитку. У промисловому секторі економіки працюють 1311 підприємств різних форм власності, зокрема 194 великих і середніх. Промислові підприємства формують 50% валової доданої вартості та забезпечують робочими місцями понад третину зайнятих осіб економіки області.

Майже половина надходжень до зведеного бюджету сплачена десятьома найбільшими промисловими підприємствами. Полтавщина за обсягами реалізованої продукції стабільно посідає 6 місце серед регіонів України. У структурі промислового виробництва найбільша частка належить машинобудуванню, нафтогазовидобувному комплексу, гірничодобувній та харчовій промисловості.

«Упродовж останніх років спостерігалося коливання темпів промислового виробництва. Основні фактори, що стримують розвиток, – відсутність держзамовлень, низький внутрішній попит на вітчизняну продукцію, висока залежність від кон’юнктури світових ринків, недостатність інвестиційних ресурсів для модернізації та технологічного оновлення виробництва, відсутність довгострокового кредитування у виробничій сфері, висока енерго- та матеріалоємність виробництва, зношення фондів, – поінформував заступник директора Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Михайло Бугрій. – Немає державної промислової стратегії. Нині розроблений Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства проєкт Стратегії розвитку промислового комплексу на період до 2025 року не затверджений».

Poltava Prihodko 3

Poltava Prihodko 3

Керівники промислових підприємств розповіли про проблемні питання в їхній роботі. Зокрема, говорили про корупційні складові в тендерних закупівлях, брак кадрів, відтік працівників не лише з України, а й із менших населених пунктів у більші, державну політику в митній сфері, підтримку місцевих виробників, компенсацію за виплату середнього заробітку працівникам, прийнятим на військову службу.

Вирішено такі зустрічі зробити регулярними, а при облдержадміністрації створити відповідну раду.

Прочитано 483 разів