П'ятниця, 24 січня 2020 10:37

Міжрегіональний швидкісний двосистемний електропоїзд «Тарпан» виробництва КВБЗ подолав залізницями України 2 мільйони кілометрів

Днями вітчизняний міжрегіональний двосистемний швидкісний електропоїзд ЕКр1-001 «Тарпан» досягнув пробігу 2 млн. кілометрів залізницями України. Нині він стабільно й упевнено доставляє пасажирів за маршрутом Київ-Львів та у зворотному напрямку, долаючи щодня 1270 кілометрів шляху.

У червні 2014 року два швидкісні електропоїзди серії ЕКр1 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу почали працювати на Укрзалізниці. І ось перший має вже на спідометрі понад 2 млн. кілометрів, а другий – ЕКр1-002 теж наполегливо наближається до цієї цифри. Як повідомив нам директор з якості ПАТ «КВБЗ» Тарас Беценко, це станеться приблизно через два місяці.

А тим часом новий регіональний дизель-поїзд ДПКр-3 станом на 23 січня 2020 року подолав 10 тисяч кілометрів на маршруті Київ - Аеропорт Бориспіль та у зворотному напрямку. Підкреслимо, саме на маршруті, на який він вийшов 27 грудня 2019 року. За цей час красень-дизель перевіз 17 795 пасажирів.

Залишається лише додати, що дизель-поїзд ДПКр-2, який трудиться на Львівській залізниці з 2015 року, теж успішно перевозить пасажирів і має чималу популярність у них. Так само як і два міжрегіональні поїзди локомотивної тяги виробництва КВБЗ, що першими проклали маршрут швидкісного сполучення у 2012 році.

Таким чином, вітчизняна рейкова техніка – як локомотивної тяги, так і моторвагонний рухомий склад – щодня доводить свою конкурентоспроможність і працездатність.

Знову і знову згадується 27 грудня минулого року – день відправлення нового дизель-поїзда у перший рейс з вокзалу Київ Пасажирський о 13-00. Незадовго перед цим на вокзал прибули з рейсів «привітний «Тарпан» (як його охрестили блогери у соцмережах), та два міжрегіональні поїзди локомотивної тяги, які розташувалися на сусідніх коліях. Вони, як і створювачі вітчизняної техніки, проводжали нове дітище крюківських вагонобудівників у дорогу. Ми щиро прагнемо, щоб якомога більше колій на столичному та інших вокзалах були зайняті вітчизняними поїздами. Для цього є всі можливості й потрібна лише політична воля.

dpkr3

dpkr3

Прочитано 5370 разів